Чоловік із Косівського району зберігав незаконний етиловий спирт на складі в Коломийському районі з метою подальшого збуту, за що йому загрожує кримінальна відповідальність за статтею про незаконне виготовлення підакцизних товарів.
На Івано-Франківщині правоохоронці викрили масштабну схему зберігання та збуту нелегального етилового спирту, в результаті чого до суду направлено обвинувальний акт щодо 38-річного жителя Косівського району, якому інкримінують незаконне придбання та зберігання з метою збуту незаконно виготовленого етилового спирту, про що повідомили в Івано-Франківській обласній прокуратурі, підкреслюючи важливість протидії нелегальному обігу підакцизних товарів у регіоні.
За результатами досудового розслідування, проведеного слідчими відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом прокурорів Івано-Франківської обласної та Коломийської окружної прокуратур, було встановлено, що підозрюваний незаконно придбав близько семи тонн контрафактного етилового спирту, який зберігав в орендованому складському приміщенні на території Коломийського району з наміром у подальшому реалізувати його потенційним покупцям.
“Досудовим розслідуванням установлено, що 38-річний чоловік незаконно придбав близько 7 тонн незаконно виготовленого етилового спирту. «Товар» він зберігав в орендованому складському приміщені в Коломийському районі та планував у подальшому його реалізувати”, – зазначили в прокуратурі, додаючи, що правоохоронним органам вдалося своєчасно виявити та припинити протиправну діяльність підозрюваного.
Під час проведення оперативно-слідчих дій правоохоронці викрили зловмисника та вилучили весь виявлений контрафактний спирт, який, ймовірно, міг потрапити на чорний ринок і стати сировиною для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, що становлять безпосередню загрозу для здоров’я та життя споживачів.
Дії обвинуваченого кваліфіковано за частиною 1 статті 204 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за незаконне придбання, зберігання, транспортування з метою збуту або збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, або інших підакцизних товарів, що може призвести до позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
Тепер справу розглядатиме суд, який визначить ступінь вини підозрюваного та призначить відповідне покарання згідно з чинним законодавством України, а вилучений спирт, найвірогідніше, буде знищено у встановленому законом порядку після завершення кримінального провадження та набрання вироком законної сили.
Фото – ілюстративне