Фото: https://www.instagram.com/juli_berk/

Дуже часто ми недооцінюємо наявні у нас мальовничі куточки природи та цікаві пам’ятки архітектури, колорит тої чи іншої місцевості.  У пошуках нових вражень та емоцій орієнтуємося, в більшості випадків,  на закордонні місця. Але даремно. В нас є що подивитися та куди поїхати для незабутнього проведення часу з друзями, рідними чи коханою людиною.

Дуже часто українці, через брак інформації,  банально не знають про казкові куточки своєї держави. У цій статті спробуємо хоча б трішки виправити це. Завдяки популярній мандрівниці, тревел-блогерці та фотографині Юлії Беркуті @JULI_BERK спробуємо закохати Вас у ті місця, які вона відвідала та які показала у своєму блозі https://julia-berk.com.

Окрім ведення блогу Юлія успішно займається організацією авторських турів та розвиває власний бренд одягу.

Які місця варто відвідати цієї осені

Карпати

Карпати прекрасні у будь-яку пору року. Але осінні  – приваблюють особливим шармом та яскравими барвами. Тумани, які густою пеленою обвивають  гірські вершини, стрімкі потоки, які безупину несуть свої води  та різнобарвні ліси, які створюють казкові краєвиди. Оберіть мальовниче карпатське село, яке не зіпсоване перенасиченням благами цивілізації – і гайда за враженнями!

Рекомендуємо:

 • село Дземброня (Івано-Франківська область, Верховинський район) – неймовірне місце для усамітнення з природою, втечі від буденності та благ цивілізації. Тут дихається по-інакшому, на повні груди!  Звідси розпочинається маршрут на гору Піп Іван Чорногірський. Можна піти і на інші вершини Чорногірського хребта або прогулятися мальовничими стежками в околицях села.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk)

 • Ворохта – ще одна чарівна  локація у Карпатах (Івано-Франківська область). Містечко з усіх боків оточене Карпатським національним природним парком. Тут варто відвідати один із найдавніших дерев’яних храмів Гуцульщини – церкву Різдва Пресвятої Богородиці, віадук – залізничний кам’яний арковий міст, один з найстаріших та найдовших кам’яних аркових мостів  Європи: довжина 200 метрів; протяжність центральної арки — 30 метрів. Збудований у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полоненими італійцями. З урочища Заросляк розпочинається популярний маршрут на гору Говерла, до озера Несамовитого та інші вершини Чорногірського хребта.

церква Різдва Пресвятої Богородиці, Ворохта

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk)

 • Сколе – історична столиця Бойківщини, занесене до списку історичних населених міст України, оточене гірськими вершинами Національного парку Сколівські Бескиди.
  Варто відвідати: водоспад Кам’янка, Гуркало, Підступи, Мертве Озеро. Неподалік розташовуються мальовничі Княжі скелі, скелі Довбуша, фортеця Тустань, водоспад Сопіт.

 Замки

Осінь – прекрасна пора, щоб поринути в атмосферу минулих епох, відвідавши стародавні замки. Неспішно прогулятися мурами давніх твердинь, послухати цікаві, а іноді, і моторошні історії з життя їхніх мешканців – прекрасний варіант проведення осіннього вік-енду.

Рекомендуємо: 

 • Свірзький замок, Львівська обл. – закладений у XV столітті Андрієм і Мартином Свірзькими, вперше згадується у 1484 році. Первинно замок був суто оборонною мурованою спорудою, квадратною в плані. Неодноразово перебудовувався, рік завершення одного з етапів робіт вказано безпосередньо на стінах — над центральною брамою з внутрішньої сторони збереглося вирізьблене число «1530».

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk)

 • Руїни Невицького замку, Закарпатська обл. Замок уперше згадується на початку XIV ст. як опорна база місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У XIV ст. замок переходить до володінь роду графів Другетів, які будують на місці дерев’яного замку кам’яний;
 • Підгорецький замок, Львівська обл. пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями;
 • Олеський замок – пам’ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція;
 • Меджибіжський замок, Хмельницька обл., XVI століття. пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI століття. Стилістика пам’ятки змішана – від мурованого будівництва литовської доби до східноєвропейського ренесансу та псевдоготики XIX ст. Розташований у селищі Меджибіж Хмельницької області, у верхів’ях Південного Бугу, при впаданні в нього річки Бужок, за 30 км на схід від міста Хмельницький;
 • Замок Паланок, Мукачеве, Закарпатська обл. Охочим відчути атмосферу Середньовіччя, замок Паланок подарує чудові враження. Ця велична фортеця, фундаментом якої стала гора вулканічного походження, – головна визначна пам’ятка міста. Існує легенда, що гора, на якій стоїть Паланок, була насипана з людей, що коштувало величезних мук; звідси і пішла назва міста – Мукачеве.

Міста

 • Чернівці. Це місто сподобається як шанувальникам гарної архітектури, так і мальовничої природи. Головне в цій поїздці — правильно спланувати маршрут. Обов’язково слід включити будівлю Університету, яка розташована в центрі міста і Ратуша на центральній площі. Примітно, що вежа ратуші піднімається на 50 метрів, а з такої висоти можна побачити масу цікавих околиць;
 • Львів. Європейська, культурна, архітектурна, національна — якою тільки столицею не називають Львів. Останнім часом популярність цього міста серед українських туристів зростає. Восени тут панує чарівна та затишна атмосфера;
 • Галич та село Крилос. Осінні барви давнього Крилоса подарують відвідувачам багато романтики. Види з Крилоської гори восени – особливо красиві. Тут  можна не тільки дізнатися цікаву історію Галицько-Волинського князівства, а й здійснити романтичну прогулянку. У заповіднику «Давній Галич» таких місць предостатньо;
 • Кам’янець-Подільський. Кам’янець-Подільський був побудований в Середньовіччі на перетині торгових шляхів. Сьогодні тут збереглося безліч старих будівель, найдавніші з них датуються ХІ століттям. Це місто багато хто називає «квіткою на камені», тому що він розташований на скелястому півострові в долині річки Смотрич, а з висоти пташиного польоту Кам’янець-Подільський дійсно квітка надзвичайної краси. Кам’янець-Подільська фортеця – величезне спорудження, на території якого сьогодні розташований музей, який щодня відвідують натовпи туристів. Ця фортеця – частина Старого міста.

Нехай мандри витягують вас із буденності та рутини і дарують нові емоції та ідеї. Подорожуйте, вивчайте та досліджуйте цей світ!