Ревматоїдний артрит – хто в зоні ризику?

Одне з найважчих і поширених запальних захворювань суглобів. Ревматоїдний артрит є поширеним захворюванням, зустрічається у всіх країнах і серед усіх народів світу приблизно у 1% від загальної чисельності населення. Захворіти на ревматоїдний артрит може і дитина, і старша людина, але частіше хворіють жінки активного віку (жінки хворіють на ревматоїдний артрит в 3 рази частіше, ніж чоловіки). Пік початку захворювання припадає на 40-55 років.

Причини виникнення ревматоїдного артриту

Причина захворювання на сьогоднішній день є невідомою. Однак встановлено фактори, які можуть стати поштовхом для появи та розвитку цього захворювання. До них відносяться:

  • генетична (спадкова) схильність;
  • інфекції – віруси паротиту, кору, гепатиту В, герпесу;
  • переохолодження, гіперінсоляція (сонячні промені);
  • інтоксикація;
  • ендокринна патологія;
  • стреси

Ознаки та протікання ревматоїдного артриту

Основний прояв захворювання – це біль і припухлість в різних суглобах, в першу чергу суглобах пальців кистей. Характерно симетричне ураження дрібних суглобів кистей і стоп. Наростають болі при рухах і в спокої, ранкова скутість, припухлість, порушення функції суглобів. Згодом в процес можуть залучатися стопи, колінні, ліктьові суглоби. У деяких пацієнтів, навпаки, першими можуть вражатися суглоби ніг (колінні), плечові суглоби і тільки потім – рук. Хронічне запалення суглоба призводить до руйнування суглобного хряща і виникнення деформації суглоба, що в свою чергу, порушує його функцію – виникають болі при русі і малорухомість.

Лікування ревматоїдного артриту

Всі пацієнти, які страждають на ревматоїдний артрит, повинні спостерігатися і лікуватися у ревматолога. Затримка терапії на 12 місяців значно знижує ймовірність сприятливого прогнозу даного захворювання. Якщо діагноз РА не викликає сумнівів, призначаються базисні протиревматологічні препарати.

Для тривалого симптоматичного лікування  ревматоїдного артриту використовується нестероїдний протизапальний засіб – Мелоксикам-Тева https://www.add.ua/meloksikam-teva-tabletki-15-mg-n10-10h1-blister.html. Препарат зручно та швидко можна замовити на на сайті аптеки Доброго дня. Тут можна перевірити навність препарату в тій чи іншій аптеці мережі, ознайомитися із детальною інструкцією щодо застосування, зробити та зручно оплатити замовлення і обрати спосіб доставки. Це дозволяє економити час не витрачати додаткових зусиль на пошук тих чи інших ліків.

Вибір препарату визначає тільки лікар-ревматолог індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням ступеня активності захворювання, супутньої патології, переносимості та ефективності попередньої терапії.

Лікування  проводиться невизначено довго, іноді довічно, з метою запобігання прогресування і стримування захворювання, підтримання ремісії або низької активності хвороби.

Крім медикаментозних методів терапії пацієнти, які страждають РА, зобов’язані щодня виконувати лікувальну фізкультуру (ЛФК), яка не протипоказана навіть при високій активності захворювання. Почати виконувати ЛФК пацієнт може в групі або індивідуально з інструктором, а потім продовжити самостійно в домашніх умовах. Пацієнтам з РА поза активності захворювання, також показані різні методи фізіотерапії, масаж уражених кінцівок, гідротерапія – ванни, душ і т.д.