Унікальна мистецька подія! До 70-й річниці операції «Вісла». Режисер – Ростислав Держипільський. Кількість місць обмежена.
15 червня, Залізничний вокзал, 23:00. Тривалість 3 години.

ДРАМА-КОНЦЕРТ «ВИГНАНІ З РАЮ»

Режисер – народний артист України Ростислав Держипільський.

Драма-концерт «Вигнані з Раю» – це водночас реконструкція подій масової депортації лемків з їх етнічних земель і драма-концерт, у якому:
– близько 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів театру,
– драма на основі реальних подій,
– веселі історії дівування і перше кохання,
– справжнє весілля з весільною ватрою і звичайно ж – бійкою,
– радість материнства і проводи на війну,
– стукіт коліс і вагон потягу, що везе народ геть з його Раю…
– жага життя і незламна віра!

Локація – платформа івано-франківського залізничного вокзалу. Глядач перенесеться на 70 років назад, коли були примусово перевезені сім’ї лемків, народу, що зберіг свою культуру, навіть будучи вигнаним зі свого Раю. Цей унікальний захід дозволить відчути себе учасниками тих історичних подій та відкриє історію депортації лемків для широкої аудиторії.

Історична довідка:

Трагедію сотен тисяч лемків, котрі були примусово виселені з рідних земель згідно угоді між тимчасовим урядом Польщі та УРСР “Про взаємний обмін населенням у прикордонних районах” (1944) та під час операції “Вісла” (1947), дуже довго замовчували. Під час операції “Вісла” у 1947 р. на західні землі Польщі було насильно вивезено зі споконвічних українських територій — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини — майже 150 тисяч українців. Загалом, під час усіх операцій з переселення 1940-х рр., постраждало близько 700 тисяч українців.