Програма Поезофонія.
13 червня, Helicopter Stage, Палац Потоцьких, Івано-Франківськ, 23:00

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ: ЗАКІНЧЕНІ ТА НЕЗАКІНЧЕНІ ІСТОРІЇ З РОМАНУ “КОХАНЦІ ЮСТИЦІЇ” ПІД АВТОРСЬКИЙ МУЗИЧНИЙ СУПРОВІД ВІД ГУРТУ “СОН СОВИ”

Учасники:

Юрій Андрухович

Гурт “Сон Сови” у складі: 

Євгенія Смолянінова – віолончель

Михайло Сарана – саксофон, голос

Кирило Цуканов – ударні, синтезатори

Андрій Когут – звукорежисер 

“Незавершена історія перестає бути історією. Але здебільшого історії цього світу саме незавершені. Тобто ні, не об’єктивно незавершені. Вони незавершені для нас. Ми не можемо охопити ні початків, ні кінців, завжди перебуваючи десь поміж, на якомусь випадковому відтинку”.

Нестерпно легкий та нестерпно ілюзорний. З впізнаваною топонімікою та постійно повторюваними людськими історіями. З такою інтригою, яка не дає закрити книжку до ранку, та такими поворотами сюжету, які дивують. Параісторичний роман Юрія Андруховича “Коханці Юстиції” об’єднує вісім з половиною “майже казок для дорослих” з різних історичних епох в той самий неповторний галицький печворк.

Багато з описаних подій відбуваються в Івано-Франківську / Станіславі, а більшість персонажів мають реальні прототипи або ж є героями міських легенд. Юрій Андрухович грається із версіями, вправно жонглює фактами і вигадкою, підкидаючи читачу різноманітні можливості перебігу подій та один із можливих варіантів правди.

Писати “Коханців Юстиції” Юрій Андрухович почав 27 років тому, навіть не знаючи про те, що це буде роман і що він саме так називатиметься.

І, власне, не знаючи, що через 27 років він читатиме свої улюблені уривки з цього роману на Helicopter Stage в дворику Палацу Потоцьких під музичний супровід одного з найцікавіших альтернативних гуртів молодої української сцени – “Сон Сови”.

Гурт “Сон Сови” – це ретельно продумана суміш контрольованого божевілля із академічної музики, джазу та електро. Як зізнаються самі учасники групи, це музика для ще не знятого кінофільму, а за словами музичних критиків, головною особливістю звучання є поєднання тенор-саксофона, віолончелі та синтезаторів.

До речі, гурт “Сон Сови” писатиме музичний супровід під спеціально вибрані тексти з роману. І це спецпроект лише для Porto Franko.