Сценічна версія народного артиста України Ростислава Держипільського
16 червня, сцена “ЦЕХ”, Драмтеатр. 21:00

«МОДІЛЬЯНІ. Я ПРОЙШОВ МОСТОМ, ЯКОГО НЕ ІСНУЄ»

Експериментальна постановка українського режисера Ростислава Держипільського«Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує» – у театральній програмі Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.

Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм. Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика та живопис у реальному часі доповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

За сценарну основу взято ідею фільму Міка Девіса “Модільяні” (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його з власних позицій.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то на художній зал академії мистецтв, то на апартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то на богемне кафе «Ротонда» – місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві. Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його дружина, її батьки і лікарка, та й вони в його фантазії мають інші імена й обличчя…

 

Для театрального Івано-Франківська вистава має й важливе історичне значення: після 18-річної паузи до театру повернувся народний артист України Сергій Романюк. За цей час він зіграв більше 100 ролей у кіно, і тепер у глядача з’явилася можливість побачити улюбленого актора на новій сцені Франківського драмтеатру. У виставі він грає роль Ренуара. Сергій Романюк поділися власними враженнями від поставки та змін в театрі: “Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро. Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі”.

«Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує»

Режисура, сценічне рішення, музичне оформлення – н.а. України Ростислав Держипільський

Пластика – Ольга Семьошкіна

Художник-постановник – Олеся Головач

Диригент – Богдан Ткачук

Дійові особи і виконавці:

Амедео Модільяні – з.а. України Олексій Гнатковський

Жан Ебютерн (його дружина) – з.а. України Ольга Комановська

П’єр-Огюст Ренуар – н.а. України Сергій Романюк

Батько Жан – н.а. України Олександр Шиманський

Мати Жан – н.а. України Жанна Добряк-Готв’янська

Пабло Пікассо – Орест Пастух

Ольга Хохлова (дружина Пікассо) – з.а. України Надія Левченко

Зборовськи – Ігор Захарчук

Моріс Утрілло – Іван Бліндар

Хаім Сутін – Олексій Лейбюк

Жан Кокто – Сергій Лазановський

Макс Жакоб – Андрій Мельник

Лікарка, Гертруда де Штерн – Вікторія Юрців

Дієго Рів’єра – Юрій Вихованець

Дівчинка – Мар’яна Тимчишин

Мати дівчинки – Іванна Сірко

Батько Модільяні – Андрій Батир

Мати Модільяні – Ірина Буняк

Судовий виконавець – Віктор Абрам’юк

Поліціант – Микола Сливчук

Реєстраторка – Іванна Терлецька

Дівчина – Лілія Юськевич

Арт-критик – заслужений журналіст України Олег Вергеліс