Світлина від Юлі Юзьків.
У суботу, 9 лютого, в Івано-Франківську відбудеться творча зустріч із Владом Якушевим – автором роману «Карателі», який уже назвали одним із найрезонансніших творів сучасної української літератури, присвячених подіям війни на Донбасі. Зустріч, бесіда та автограф-сесія розпочнеться о 16:00 в читальному залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка (вул. Чорновола, 22).

У книзі описуються події 2015-2016 років, що відбувались на ділянках фронту, яку захищала 14-та окрема механізована бригада. У цій бригаді автор у 2015-2016 рр. служив на посаді керівника прес-служби.
«Я намагався написати книгу не тільки для побратимів, але і для тих, хто боїться читати про війну, – пояснює Влад Якушев. – Одна моя знайома сказала: «Я не читаю про війну і не буду читати. Там стільки болю. Я одразу плакати починаю, тому не читаю». Таких людей дуже багато. Вони не читають про війну, не дивляться новини про війну, намагаються жити так, ніби війни немає. Навряд чи хтось з них візьме в руки червону «простріляну кулями» книгу, але, якщо візьмуть, то, можливо, будуть здивовані. Тому що на війні не тільки біль та страх. На війні є місце для посмішки і далеко не всі військові історії закінчуються калюжами крові».

ВІДГУКИ ПРО “КАРАТЕЛІВ”
Микола Савельєв, головний редактор газети “Ратуша”, волонтер:
“Книга – не документальна, але, читаючи її, прагнеш вірити, що все було чи мало бути САМЕ ТАК. Хочеш чи не хочеш, а мимоволі закохуєшся в цих людей, котрі у важкий час для своєї землі, обрали промерзлі чи залиті болотом окопи, каву зі “згущенкою”, інфаркти і осколки в голову. Їх майже не нагороджували. Інколи – посмертно. Вони відмовлялись демобілізовуватись, а за голови вчорашніх селян і айтішніків вороги давали десятки тисяч доларів! В деяких підрозділах поранені і контужені були усі! ЧУЄТЕ – УСІ!!!! І вони далі стояли на своїх ВОПАХ, голодні і зі зброєю 19 століття, проти російського спецназу, який назвав їх “Нічними тінями”!!! Це для тих, хто втомився від війни. На якій він ніколи не був”.
Олена Щепіль, бібліотекар Львівської обласної бібліотеки для юнацтва:
“Реальні, мужні, теплі, милі і домашні, а водночас страшні, криваві, подекуди жахливі 678 сторінок, які читаєш за мить. Це дуже проста, доступна розповідь про війну, яка триває. Розповідь для них і для нас: для Центру, для Заходу і для Сходу, для Півдня і Півночі. Щоб ми були країною, щоб країна була в нас.”

ПРО АВТОРА
Журналіст, політтехнолог. Головний редактор журналу «Кримінальне чтиво. Захід» (Львів), з 2007 по 2009 р. редактор відділу аналітики zaxid.net, з 2009 по 2011 головний радактор журналу «Человек и право в Украине» (Київ). Громадський діяч, член Львівської обласної федерації Кік-боксингу. У 2000 році заснував мережу безкоштовних спортивних секцій для дітей та підлітків. У 2015 р. мобілізований до лав ЗСУ.