15 листопада 2018 року відбудуться перші установчі збори зацікавлених сторін щодо формування басейнової ради Дністра. До складу басейнової ради подали заявки водокористувачі, представники освіти та науки, громадські організації, представники органів влади та інші зацікавлені особи.
Всього надійшло 72 заяви.

Організацією процесу установчих зборів займається Дністровське басейнове управління водних ресурсів.
Час та місце проведення заходу:
Реєстрація учасників о 9:30 год., початок о 10.30 год. за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності,40, приміщення готелю “Надія”.

Контактні особи:
Феняк Андрій Мирославович Тел.050 594 66 96;
Рашковецька Вікторія Олександрівна Тел. 096 192 64 66.

Під час заходу відбудеться:
– формування складу басейнової ради Дністра;
– розгляд проекту Положення про басейнову раду річки Дністер;
– обрання голови басейнової ради та його заступника;
– утворення секретаріату басейнової ради.

Довідково:
– Ріка Дністер є транскордонною річкою між Україною і Республікою Молдова. Це друга за довжиною річка України та дев’ята у Європі, її довжина 1362 км, з них на території України 925 км. Бере свій початок біля с. Вовчого Турківського району Львівської області, розташованого в південній частині масиву Верхньодністрянські Бескиди на південний захід від гори Розлуч на висоті 818 м над рівнем моря, впадає у Дністровський лиман і далі в Чорне море.
– Басейн Дністра займає південно-західну частину України і східну частину Республіки Молдова. Охоплює територію семи областей України (Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську) та більшу частину території Республіки Молдова.
– У басейні Дністра налічується 14886 річок, але лише 11 його приток мають довжину більше 100 км. Річкова сітка у басейні розвинута нерівномірно. Вона найгустіша у Карпатській частині басейну, менше – на лівобережній Подільській частині. Найбільші притоки басейну річки Стрий, Свіча, Лімниця, Бистриця, Серет, Збруч, Мурада, Реут і інші.