У зверненні до голови Снятинської райради Петра Гнідана військовий комісар Снятинсько-Городенківського ОРВК Сергій Луцюк просить надати інформацію на депутатів районної ради із числа партії «Свобода». А саме, «для виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію».

Як стає зрозуміло, із запису на документі, Гнідан скерував його до заступника голови райради Юрія Костащука та керуючого справами райради Ігоря Чиборака.

За інформацією «Бліц-Інфо», такі розпорядження отримали всі міські та районні ради. Деякі – усне.

Хоча, можна припустити, що необхідну для мобілізації військово-облікову спеціалізацію мають тільки депутати з ВО «Свобода». Та складається враження, що військовим комісарам дано конкретне завдання – мобілізувати представників саме цієї партії. Можливо, для маніпуляції на майбутніх місцевих виборах. До прикладу, якщо хтось із «свободівців» вирішить ухилитись від мобілізаційного призову – це стане «козирем» в руках опонентів.

Як зауважив у розмові з кореспондентом голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» депутат облради Василь Попович, зараз мобілізаційні повістки приходять депутатам-свободівцям у більшості районів.

«А в Тисменицькому районі взагалі воєнком зателефонував до голови районного осередку ВО «Свобода» і сказав подати список усіх членів партії, для того «щоб ми разом з вами розписали їм повістки». Чи отримували такі “прохання” воєнкомів осередки інших партій? Не чув про це», – сказав Василь Попович.

На думку Поповича, причина такої зацікавленості – банальна.

«Як відомо, на Прикарпатті є проблеми з мобілізацією. Тож можу припустити, що покращити ситуацію вирішили саме за рахунок «Свободи». Та ми не відмовляємось від мобілізації. А за рішенням останнього партійного з’їзду було вирішено, що “ухильників” буде виключено із членів партії. Думаю, що у військоматі вхопились за цю інформацію, вирішивши таким чином покращити показники мобілізаційного призову», – припускає депутат Івано-Франківської облради.

Нагадаємо, до війська мобілізували трьох депутатів Івано-Франківської міської ради –  Андрія Гнатіва, Петра Гавриша та Михайла Малярчука.

У коментарі “Галці” міський військовий комісар сказав, що їхня належність до однієї партії – це випадковість.

Крім того, повістку отримав голова обласної ради свободівець Василь Скрипничук. Такожминулого тижня  до війська мобілізували віце-спікера Верховної Ради попереднього скликання Руслана Кошулинського, двох колишніх народних депутатів від ВО «Свобода» Маркіяна Лопачака й Олексія Кайду.