news-image: До якої зими затягнеться війна на Донбасі

 Спекуляції на тему того, що почалася підготовка до забезпечення українських військових на Донбасі зимовим одягом, просто вражають. З цього робиться легковажний та тривожний висновок, що війна в нинішніх масштабах вестиметься й узимку. Можливо це і так. Утім, холода можуть наступити й раніше зими. Наприклад, в жовтні. А в армії, як відомо, існують два сезонних комплекти – літній та зимовий, пише espreso.tv.

Але навіть якщо основні сили терористів будуть розбиті до жовтня, то хтось очікує, що головні сили української армії та МВС залишать Донбас?

По-перше, можна не сумніватися, що після розгрому основних сил по всьому Донбасу діятимуть дрібні мобільні банди сепаратистів та ще дрібніші диверсійні групи, які і далі нищитимуть інфраструктуру та заважатимуть відновленню української влади на звільнених територіях.

По-друге, існуватиме й законспіроване підпілля сепаратистів.

По-третє, очевидно – якщо до зими і можна загасити основні вогнища спротиву в Донецьку, Луганську, Горлівці, Стаханові-Алчевську, то про контроль над прикордонною територією в Луганській області – умовно так званою Антрацитівською Народною Республікою – мова не йде. В цьому прикордонному регіоні створено справжній укріпрайон, який практично не має кордону з Росією і може безперешкодно забезпечуватися терористами та зброєю. А, судячи з сьогоднішніх, новин про те, що ЛНР (цей прикордонний анклав якраз і розташований на території умовної ЛНР) отримала вказівку переходити на рублі і російських мобільних операторів, процес створення Антрацитії, яку може визнати Держдума Росії як яке-небудь Придністров’я та Південну Осетію, уже розпочався.

Проблема лише в тому, що ніхто не дозволить Росії вводити туди свої миротворців, як це було з Придністров’ям та Осетією. А Україна матиме повне право лупити і сепаратистів, і “миротворців”, якщо вони там з’являться без міжнародного дозволу. Але як би там не було, без зимового одягу українським військовим це буде робити складно.

Більше того, Донбас в цій частині залишатиметься гарячою точкою не лише зимою 2014/2015, а мабуть і багато інших зим. І взагалі слід звикнути до думки, що відтепер відносини між Україною та Росією будуть нагадувати стосунки Індії та Пакистану – тобто перманентне протистояння на кордоні.