krym_vijs'ka

Про це йдеться у зверненні моряків, які перебувають на кораблях на Донузлаві, передає Еспресо.TV з посиланням на Insider.

«В результаті ми знаходимося перед вибором: застосувати зброю з можливим ураженням цивільних осіб в мирний час без перспективи виведення сил з блокади або пройти через силове захоплення з принизливою процедурою спуску прапора Військово-Морських Сил України, який відомий у всьому світі», — зазначили моряки.

«Обидва вибори для нас програшні і неприйнятні. Ми шукаємо вихід з ситуації, що склалася, з головною метою — збереження життя і здоров’я військовослужбовців нашої держави», — наголосили автори заяви.

Моряки сподівалися, що влада України запровадить військовий стан.

«Після початку вторгнення військ Російської Федерації на територію Криму нам надходили різні суперечливі команди: “Не застосовувати зброю” , “Не піддаватися на провокації”, “Діяти за статутом”. Також звучали слова моральної підтримки: “Ви молодці”, “Тримайтеся”, “Ми з вами”, — йдеться в заяві. — Це було замість очікуваних нами рішень про введення надзвичайного або воєнного стану».

Тим не менш, моряки вдячні за допомогу простих українців і підтримку ЗМІ. Моряки запевнили, що залишаються вірними присязі Україні.