Відомо, що інтенсивність їзди, тип доріг, погодні умови комплексно впливають на зносостійкість протектора. Незалежно від бренду, рано чи пізно, покришка вичерпає свій ресурс і настане час придбати нову гуму. Таким чином, першочерговим питанням для водія стає придбання якісного товару.
Гума б / у – це раніше експлуатована покришка, але знижена в ціні, ресурс якої дозволяє ще здійснювати пересування по дорозі. Зрозуміло, якість шин б / у свідчить не на користь безпечної їзди.

Що таке наварка шин

Відновлені шини (наварка) – це гума, експлуатаційний ресурс якої практично знаходиться на рівні «нуль»; а спеціальні маніпуляції дозволяють «накинути» поверх лисого протектора новий гумовий шар. Звідси походить значна трансформація конструкції шини, малюнка, але залишаються ті ж елементи маркування (розмір, індекс навантаження і швидкості), крім дати виготовлення.

Для чого потрібна наварка шин

В процесі експлуатації автомобільна гума має властивість зношуватися, що призводить до зниження її ефективності на дорозі. Завдяки застосуванню сучасного обладнання, вдається відновити покришку без особливих витрат часу і сил. При цьому відомо, що найактивніше стирається тільки зовнішні кілька міліметрів, а сам каркас не страждає. Наварка шин дозволяє відновити виріб до первинного стану і продовжити його експлуатацію.

На яких авто найчастіше застосовується

Прцес наварки шин набув найбільшого поширення в секторі вантажного транспорту. Причина полягає у високій вартості гуми, часта купівля якої не завжди є можливою з точки зору фінансів. Відновлення покришки виглядає більш економічно привабливо, адже так вдається заощадити до 40% вартості нового виробу.

Більш того, застосування сучасних матеріалів дозволяє не тільки повернути первісний протектор, але і поліпшити якість гуми, підвищити її ресурс і зносостійкість.

Є ще одна причина, чому наварку шин застосовується саме щодо вантажних авто – краща ремонтопридатність такої гуми. Покришки великовантажних машин відрізняються більшою і жорсткішою основою, яка схильна до більш повільного зносу.

Що стосується шин легкових автомобілів, процес наварки доступний і тут, але кінцева ефективність робіт залежить від багатьох параметрів – маси машини, категорії гуми та інших. При цьому наврка шин для таких випадків доступна тільки один раз, після чого не уникнути покупки нового комплекту.

Переваги та недоліки наварки шин

Процес відновлення гуми затребуваний з кількох причин:

  • Універсальність – головна перевага наварки шин. При бажанні можна відновити майже будь-яку зношену гуму, незалежно від типу. Єдине, що буде різнитися, так це вартість роботи.
  • Можливість багаторазового відновлення. Якщо корд виробу має жорстку конструкцію (як на шинах вантажних авто), наварка може виконуватися до двох-трьох разів без втрати експлуатаційних якостей шин. Відповідно, і ресурс покришки також зростає в рази.
  • Поліпшення кінцевих характеристик шини. Завдяки застосуванню сучасних матеріалів, відновлений виріб стає більш зносостійким, а термін його служби збільшується.
  • Доступна ціна. Одним з головних плюсів наварки шин вважається низька вартість послуги (в порівнянні з покупкою нового комплекту). Пояснити це легко, адже конструкція корду не зачіпається, а відновленню підлягає тільки робоча частина гуми (протектор). В результаті витрачається трохи матеріалу. Вигода найбільш помітна щодо шин вантажних автомобілів, виробництво яких вважається найбільш витратним.
  • Пробіг. Після відновлення гуми можна проїхати ще 120-150 тисяч кілометрів. Така особливість – великий плюс при щоденній експлуатації автомобілів. При цьому ефективність покришок не знижується і залишається на такому ж рівні, як і у нових авто.

За сказаного вище можна судити, що наварка шин має безліч переваг.