Первая помощь от воздействия аэрозольного баллончика

Про це пишуть Версії з посиланням на zbroya.

Але ж і ви самі можете опинитися жертвою індивідуальної газової атаки. Якщо скажу, вітер зміниться. У прямому і переносному слові. Так як же в цій ситуації надати допомогу собі чи товаришу?

Перше, що ви відчуєте – це сильний біль на обличчі і в очах. Відчуйте ви її миттєво, незалежно від виду застосованого газу.

Після цього виникне інтенсивне сльозотеча навіть при закритих очах. Якщо ви спробуєте відкрити очі, то біль різко посилиться разом зі сльозотечею. Ні чинити опір, ні орієнтуватися в цій ситуації ви не зможете. Вам залишиться тільки сидіти з закритими очима і чекати допомоги.

Якщо просто сидіти і чекати, то інтенсивні больові відчуття триватимуть близько двох годин. Сльозотеча з очей може зберігатися до доби. І значно довше буде турбувати кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки ока). У деяких людей можливий розвиток алергічної реакції на компоненти аерозольної суміші, але це в теорії. Ніякої нервово-паралітичну дію газу з балончика не робить.

Так що нічого страшного з вами не станеться. Сидіть, терпите і чекайте, перетворившись на зручну мішень.

Але процес відновлення можна прискорити. Для цього необхідно промити очі і навколишні очниці шкіри 0,5% розчином новокаїну. Продається він в ампулах по 5 і 10 мл. Найкраще набрати вміст ампул в шприці і перелити розчин в більш зручній ємності, наприклад у флаконі з під хлоргексидину або Нафтизин.

Промивати очі необхідно, направляючи струмінь Новокаїну на рогівку ока. Ні в якому разі не терти очі! Від цього легше не стане, а от інфекція занесе напевно.

Можна закапати новокаїн в ніздрі, якщо ненароком нюхнув газ. Біль зменшиться досить швидко. Сльозотеча якийсь час буде тривати, але ви хоча б зможете відкрити очі і зорієнтуватися в навколишньому середовищі. Очі не терти! Нехай сльози самі висихають. Так само безглуздо мити обличчя і очі водою, так як місцево-подразнювальні речовини з балончика прекрасно в ній розчиняються.

Після того як ви так безславно покине поле бою, ви можете відзначати погіршення зору в уражених очах, відчуття стороннього тіла та іншої малоприємні симптоми. Не зайвим буде звернутися до лікаря-офтальмолога. Але якщо такої можливості немає, закапайте в очі розчин альбуциду або Левоміцетину. Ці препарати прекрасно знімає запалення слизової оболонки очей.