kurchenko

Про це повідомляють “Українські новини” з посиланням на рішення суду, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, з позовом в інтересах держави в особі облради в суд звернувся заступник прокурора Харківської області. Він також просив суд стягнути з відповідача на користь позивача неустойку в розмірі 134 млн 904 тис. гривень.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав.

Суд установив, що відповідач за умовами договору зобов’язався внести кошти в розмірі 674,522 млн гривень, включаючи ПДВ. 10% від початкової ціни об’єкта в сумі 67,45 млн гривень, які було перераховано відповідачем як конкурсну гарантію для участі в конкурсі, зараховано в рахунок ціни продажу об’єкта приватизації.

Відповідач на сплачену суму перерахував суму ПДВ у розмірі 13,49 млн гривень.

Згідно з договором, решту суми в розмірі 593,57937 млн гривень із урахуванням ПДВ відповідач мав внести до 29 вересня 2013 року включно.

Відповідач 18 листопада 2013 року перерахував на рахунок позивача 30 млн гривень.

Суд установив, що у відповідача існує заборгованість перед позивачем у розмірі 563 млн 579 тисяч гривень.

Сторони в договорі погодили, що у разі невиконання однією зі сторін умов договору, його може бути розірвано на вимогу іншої сторони за рішенням суду.

Суд задовольнив позов у частині розірвання договору, однак залишив його без задоволення в частині стягнення неустойки.

Останнє він мотивував тим, що Господарський суд міста Києва 24 вересня 2013 року на забезпечення позову, що розглядається, наклав заборону на виконання умов договору купівлі-продажу, скасованого постановою господарського суду міста Києва від 16 грудня.

На думку суду, відповідач через це не міг виконати належним чином узяті на себе зобов’язання.

Як відомо, Харківська облрада 27 серпня 2013 року продала за 674,522 млн гривень структурам Сергія Курченка стадіон “Металіст”.

15 липня Господарський суд Києва заарештував кошти та майно компанії ВЕТЕК Курченка, а також акції харківського ФК “Металіст”, стадіон і футбольну базу.