Мало хто замислюється про підрахунок білків, вітамінів і мікроелементів, які потрапляють в організм кота. Попрямувавши в супермаркет за продуктами, практично кожна людина ретельно вивчає їх склад і терміни придатності. Але дуже часто, опинившись в зоомагазині, власники котів абсолютно поверхово ставляться до питання, як правильно годувати свого пухнастого чотирилапого улюбленця. Взявши пакетик розрекламованого корми, власник відразу рухається до каси з думкою, що його вихованець отримує корисне і збалансоване харчування. Та чи так це?
Який котячий корм найкращий? Претендентів на настільки горде звання небагато.
Основні види кормів:
- консерви;
- вологий корм;
- сухий корм
Правильна дієта важливіша для вихованця, ніж могло б здатися. Якщо кішка стабільно недоотримує білка, вітамінів, важливих для неї мікроелементів, то її організм змушений постійно включати внутрішні регулятори, щоб підтримувати себе в нормальному стані. Дисбаланс корисних речовин довгий час ніяк не проявить себе – кішка буде активною і здоровою. Але варто трапитися певній хворобі чи травмі, то в сукупності зі стабільно неправильним харчуванням організм відразу дасть збій.
Cухий корм для котів
Більшості він може здатися «несерйозним», часто його використовують в якості доповнення до іншої, «основної» їжі. Однак, для повного раціону тварини цілком достатньо сухого корму і води. Якщо кішка їстиме цей корм протягом дня, то заповнить всю добову норму корисних речовин для здоров’я і гарного самопочуття. Правда, мова йде про повнораціонні корми. На це слід обов’язково звернути увагу.
Є ряд вітамінів, мінералів, мікроелементів, незамінних жирних кислот, запас яких кішка повинна поповнювати щодня. Існують денні норми, але варто враховувати, що зазвичай вказується нижня планка і верхня. Що стосується нижньої, то вона виведена з лабораторних випробувань, коли тварин годували різною кількістю корму і фіксували будь-які відхилення від гарного самопочуття, якщо такі траплялися. Виходячи з таких спостережень і були встановлені верхня і нижня планки. Сухий корм також виступає в якості профілактики зубного каменю.
Норма споживання зазвичай вказується на упаковці, важливо не виходити за її рамки. Не варто забувати про пиття. У кішки завжди повинна бути чиста вода.
Для перетравлення різних типів їжі шлунок кота виробляє різні ферменти, тому годувати вихованця рекомендується одним видом корму. Деякі власники не дотримуються цього правила і комбінують сухий корм з вологим.
Отже, плюси сухого корму:
- усуває зубний наліт;
- економний;
- довго зберігається і продається у великих обсягах;
- задовольняє жувальний інстинкт;
- підходить для повноцінного харчування
Бажаємо міцного здоров’я, краси для вашого чотирилапого улюбленця!