4

Про це заявив директор турніру Євробаскет-2015 Маркіян Лубківський, ідеться у заяві, яку “Чемпіон” отримав від МОК “Євро Баскет 2015”.

“Я не уявляю, як за сьогоднішніх надскладних економічних та політичних умовах можна готувати Євробаскет-2015. Адже підготовка такого масштабного проекту – це тривалий і складний процес, який передбачає, передусім, системне планування та цілий комплекс організаційних заходів”, – пояснив він.

“Щоб стати успішними, такі проекти готуються роками, вони потребують консолідованих зусиль тисяч людей”, – додав Лубківський.

За його словами, першим і головним несприятливим фактором є агресія Росії щодо України, яка спричинила нестабільність і загрожує безпеці південно-східних регіонів України.

“Другим несприятливим чинником є складна економічна ситуація в Україні і необхідність вирішення непростих та більш пріоритетних питань соціального характеру”, – зауважив директор турніру.

Враховуючи такі об’єктивні форс мажорні обставини, на думку Лубківського, держава має повне право звернутися до ФІБА Європа з пропозицією надати Україні можливість проведення турніру у 2017 році.

“А чемпіонат 2015 року довірити якійсь з європейських країн чи декільком з них. Так буде чесно і справедливо, враховуючи те, що вже проведено значну частину”, – підсумував він.