janukovych

Як повідомляє Еспресо.TV з посиланням на “Укрінформ”, Віктор Янукович, який втік до Росії, має покинути територію цієї країни за законом.

На цю обставину звернула увагу Фейсбук-спільнота.

“Між іншим, сьогодні чи завтра спливають дозволені російським законодавством 90 днів перебування громадянина України В.Ф. Януковича на території Росії. Він має протягом цих двох днів обов’язково перетнути російсько-український кордон і поставити позначку про виїзд з Росії і в’їзд у неї. Треба на всі пропускні прикордонні пункти відправити автоматників чи делегації з хлібом-сіллю”, – написала одна з користувачок.

У МЗС України заявили, що це питання не в їхній компетенції, і порадили звертатися до російських профільних відомств.

У ГПУ запевнили, що займаються цим питанням, і зазначили, що офіційна реакція з цього приводу може бути найближчим часом.

Заступник голови СБУ Віктор Ягун у відповідь на запитання, чи очікує Служба безпеки перетину кордону Януковичем у зв’язку із закінченням 90-денного терміну його перебування в РФ, зазначив, що хоча на це й не розраховує, але “до всього готова”.

“Ми до всього готові. Навіть до того, що він мав прийти на виборчу дільницю і проголосувати за одного з кандидатів. Адже він каже, що він у свого товариша у Ростові-на-Дону, тобто міг це зробити. Ми чекаємо, але він не приїде”, – переконаний Ягун.

Нагадаємо: після кривавих подій на Майдані у лютому Віктор Янукович втік до Росії. При цьому точна інформація щодо дати та обставин переходу ним державного кордону залишається невідомою.

Правоохоронними органами України Віктор Янукович оголошений у міжнародний розшук.