Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів, пише ПУ.

“Сьогодні зранку з інтернету я дізнався про те, що Національний банк самостійно, як завжди, без будь-яких консультацій прийняв рішення про закриття міжбанківського валютного ринку, що точно не додає стабільності національній грошовій одиниці, за яку відповідає Національний банк”, – заявив прем’єр.

“Ця ситуація – з розбалансованістю як фінансової системи, так і курсу національної грошової одиниці – має дуже складний і негативний вплив на економіку країни”, – сказав Яценюк.

Він закликав коаліцію терміново зібратись на позачергове засідання парламенту для ухвалення рішень, необхідних для стабілізації фінансової системи України.

“Ми зараз з міністром фінансів – якщо уряд не заперечує – поїдемо до президента, щоб президент запросив голову Національного банку, і щоб ми почули реальну картину безпосередньо з перших вуст керівника Національного банку і що треба з боку уряду, щоб допомогти Нацбанку стабілізувати ситуацію і відновити довіру до банківської системи українців”, – сказав Яценюк.

Нагадаємо, що національний банк України забороняє банкам з 25 лютого по 27 лютого включно купувати для своїх клієнтів валюту на міжбанківському ринку.