У селі Поляниця, поблизу гірськолижного курорту «Буковель», підприємці відтворили справжню криївку 40-х років ОУН-УПА. З музейною прискіпливістю архітектори та проектанти збудували військово-оборонну споруду повстанців в натуральному розмірі та максимально наближений до реальності в архітектурі. В криївці можна побачити зброю тих часів та унікальні копії документів УГВР 1940-х років, пишуть Версії.

«Ми хотіли підтримати українське: дати зрозуміти нашим туристам, що саме відбувалося колись на Західній Україні. Щоб вони знали, що таке криївка та хто такі бандерівці. Щоб створити таку криївку довелося переглянути багато документів, відео та фотографій, аби дізнатися усі її особливості. І як виявилося, жодна криївка не була схожа на іншу», – каже один із авторів.

Змайстрували криївку місцеві майстри, а працівники Музею визвольних змагань, що у Івано-Франківську, допомогли зробити експозицію.

За словами авторів, експонати постійно будуть оновлюватися.

«Плануємо туристам роздавати бофони. Це свого роду квитки на бойові фонди ОУН і УПА, які також виконували функцію повстанських грошей, обліґацій чи квитанцій. Повстанці їх давали людям за продукти та одяг», – додає чоловік.

Окрім криївки, в Поляниці є унікальна «Перевернута Хата» та «Парк живих Динозаврів». Також автори анонсують відкриття надсучасної кімнати ілюзій.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!