реклама

Що треба знати про ялівець і догляд за ним?

реклама

Рослини ялівцю виглядають як вічнозелені чагарники (висотою від 1 до 10 м). Для нього характерні голки, між якими видніються дрібні темні перлини. Це маленькі ягоди, які широко використовуються для багатьох цілей – від медицини до приготування їжі. Зручно, що можна легко купити саджанці ялівцю з доставкою в різні міста України.

Ялівець широко використовується для створення садів неорганізованої форми чи ізольованих «плям», розкиданих у великих садах. Його також можна вирощувати прямо в горщиках, обмежуючи зріст, зате прикрашаючи куточки терас і балконів. Виберіть потрібний різновид ялівцю чи іншої рослини на сайті galsad.ua.

Який ґрунт і клімат підходять для ялівця?

Зазвичай він росте в місцях із середземноморським і помірним кліматом. Хоча він також пристосовується до холодної пори року й низьких температур. Це дуже стійкий вид, тому рослині вдається чудово розвиватися в усі періоди року, не боячись вітру.

Вибираючи ґрунт, краще віддавати перевагу сухому, добре дренованому, компактному та лужному. При цьому не надто м’якому й кам’янистому. Ялівець не любить рости на дуже вологих ґрунтах, тому при вирощуванні в горщиках рекомендується додавати шар крупного піску, щоб підвищити дренажний ефект у субстраті.

Рослині потрібно багато світла, тож її доцільно висаджувати на терасі, в саду чи на добре освітлених сонячними променями ділянках землі. Хоча вона може добре розвиватися навіть там, де є півтінь.

На що варто зважати?

Важливо знати, що підгодівля ялівцю не завжди однакова. Насправді його можна підживлювати трьома різними способами, наприклад:

  • вносити навесні гранульоване добриво з повільним вивільненням. Так можна підтримувати рослину для відмінного вегетативного розвитку;

  • зі зрілим гноєм – потрібно розподілити його в ґрунті навколо ялівцю (взимку);

  • через рідке добриво – можна використовувати його раз на місяць для квітучих рослин (у тих випадках, коли вирощування відбувалося в горщиках).

Ялівець сильна рослина, яка вміє захищатися від усього. Та і в неї можуть виникнути невеликі проблеми, якщо її атакують червець і попелиця. Це послабить рослину, що призведе до утворення грибка. Щоб не допустити цього, краще використовувати спеціальні пестициди, корисні для відсікання окреслених загроз і підтримки життя ялівцю.

Зрошення ялівцю

Рослину треба рясно поливати, поки вона молода і має не настільки розвинену кореневу систему. Та коли ялівець добре виріс і дорослий, полив повинен бути нечастим. При вирощуванні в горщиках його слід поливати двічі на тиждень із лійки, щоб не утворювати застою. Якщо ж він росте в ґрунті, то поливайте його тільки в тривалі періоди посухи, оскільки опади здатні ідеально забезпечити необхідну кількість води.

Розмноження та обрізання

Ялівець можна розмножити:

  • за допомогою насіння, яке потрібно висадити навесні;

  • завдяки його живцям, вибираючи молоді гілки (це теж потрібно робити навесні).

Обрізка важлива для всієї рослинності. У випадку ялівцю – для того, щоб зміцнити його й надати йому більш впорядковану форму. Для вегетації це потрібно робити з ретельністю і добре заточеними ножицями. Найкращий період – із лютого по березень. Враховуйте поступове обрізання рослин на 3-4 роки і стримуйтеся в усіх інших випадках.

Дослухайтеся до цих рекомендацій, щоби правильно вирощувати та доглядати рослину. А якщо ще маєте питання, ви завжди можете проконсультуватися зі спеціалістами «Галсад».

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини