<p>У поліції попереджають, що все одно доведеться нести відповідальність як і за порушення ПДР, так і за приховування номера</p> - Патрульні показали, як водії приховують номери від автофіксації порушень ПДР

В Європі та в Росії спідками працюють давно і тамтешні водії вже мають деякий досвід по приховуванню номерів від камер. Тож і у наших співвітчизників часто виникають питання: а що, якщо закрити ДНЗ, замалювати символи, чи розпізнає його система?

В Українській поліції впевнені: якщо навіть у якийсь спосіб приховується ДНЗ на авто, повністю, або один чи декілька символів і навіть якщо камера автоматичної фіксації не зможе розпізнати знак і зафіксувати це порушення, то відповідальність все одно наступить, пишуть Версії з посиланням на Auto 24.

Що правда, відповідальність за приховування номерів значно менша, аніж за перевищення швидкості. За “нечитабельний” номер загрожує штраф у розмірі 170 грн. (ч.6. ст.121 КУпАП). Це якщо перший раз. За повторне ж порушення штраф — 255 грн. Перевищення дозволеної швидкості на 20 км/год “коштує” 255 грн. на 50 км/год і більше – 510 грн.

Українські Правила дорожнього руху чітко регламентують наступні порушення що до встановлених номерних знаків:

  • не належить цьому засобу;
  • не відповідає вимогам стандартів;
  • закріплений не в установленому для цього місці;
  • закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м;
  • неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!