рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

У Франківську кардіохірурги провели дев’ять операцій, які курував польський професор

реклама

В Івано-Франківській центральній міській лікарні хірурги провели пацієнтам дев’ять операцій на серці, під час яких місцевих медиків консультував польський професор Міхел Зембала.

Про це  розповів кардіохірург Тарас Гудзенко.

У чому складність таких оперативних втручань, зокрема й операції Девіда, яку в Івано-Франківську провели вперше, читайте у матеріалі Суспільного.

Під час оперативних втручань на серці в операційній працюють приблизно десятеро медпрацівників.

“Прооперували досить важких пацієнтів — хворих із поєднаними вадами серця: двоклапанні, триклапанні протезування, пластики, реконструктивні операції на клапанах серця. Найголовнішими та вагомими для мене, як для хірурга, були три операції: операція Девіда, операція Бенталла і реоперація у пацієнта, якого вже раніше оперували в Іспанії”, — каже кардіохірург Тарас Гудзенко.

Кардіохірург Тарас Гудзенко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Такі операції, пояснює медик, для пацієнтів є коштовними. За вартість необхідних протезів хворим переважно доводиться оплачувати самостійно.

“На жаль, на сьогодні НСЗУ не повертає повну вартість таких операцій. Розхідні матеріали є вкрай дорогі. При операції Девіда чи Бенталла десь орієнтовно 25 тис. грн коштує тільки сам протез аорти. Якщо ми говоримо про біологічні аортальні клапани (звичайно, залежить від виробника), американський виробник — орієнтовно 80 тис. грн. Є індійські аналоги, бразильські. Вони значно дешевші: приблизно 50 тис. грн”, — розповідає Тарас Гудзенко.

Пацієнти Любов Юрченко та Михайло Середюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Любові Юрченко провели операцію Бенталла тривалістю вісім годин. Жінка каже, що їй пощастило, адже її прооперували безкоштовно.

“Тарас Борисович, коли на УЗД побачив, каже: “Ми вам допоможемо”. Я відповіла, що не маю змоги. Він говорить: “Не переживайте. Ми вас врятуємо!” — розповідає Любов Юрченко.

Михайла Середюка хірурги прооперували три дні тому. Чоловіка привезли в лікарню з Богородчанської громади.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Ніби вроджена вада така була в мене і в батька мого. Запустив, сам винен. Добре, що є такі лікарі, які не дали вмерти”, — каже Михайло Середюк.

Рятувати пацієнтів разом із професором Міхелем Зембалою медики міської центральної лікарні планують вже навесні 2023 року.

Читайте також

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ