Рідкі обої – що ви про них не знали

Однак є ще один, унікальний варіант. Їх називають рідкими шпалерами, і можна сказати, що це дуже цікава тенденція в останні роки.

рідкі обої

Що таке рідкі шпалери?

Хоча це сучасний тренд, потрібно сказати, що історія цього матеріалу налічує майже 400 років, в регіоні Японії. Тут вони стали досить поширеною частиною місцевих будинків. Але на них ніколи не було такого буму, як зараз. Їх характеристики пов’язані з тим, що вони мають абсолютно натуральний, тобто нешкідливий склад. З чого конкретно виготовляють рідкі шпалери? Основою може служити:

  • Шовк.
  • Бавовна.
  • Целюлоза.

Як застосовуються рідкі обої?

Коли ви захочете купити рідкі шпалери для стін https://stil.com.ua/ua, то знайдете їх у вигляді сипучої суміші, яку необхідно підготувати для самого нанесення. Ця процедура не є ні складної, ні трудомісткою. Все, що вам потрібно зробити, це розбавити суху суміш водою в заздалегідь певному співвідношенні і ретельно перемішати. У підсумку виходить рідка субстанція, яку потрібно наносити безпосередньо на стіну.

нанесення рідких шпалер

Суміш є високої щільності, що відповідає самому способу нанесення, для якого використовується класичний шпатель. З його допомогою, рідкі обої немов розтягуються, розподіляючись по всій поверхні стіни. На відміну від класичних шпалер, немає необхідності в будь-якому клеї, складних приготуваннях і інструментах. Перемішати і нанести. Це весь принцип застосування рідких шпалер.

Які переваги?

Уже згадувалося два з них. Перша перевага полягає в тому, що рідкі шпалери мають виключно натуральний склад, без будь-яких хімічних речовин. Друге позитивний момент полягає в тому, що їх дуже легко і швидко наносити. Простота застосування пов’язана і з тим, що рідкі шпалери можна наносити навіть на нерівні стіни, а також не проблема перекрити ними тріщини і отвори до 3 мм.

рідкі шпалери

Отже, ніяких істотних попередніх приготувань не потрібно. На цьому список плюсів не закінчується. Не можна нехтувати тим, що рідкі шпалери мають дуже хорошими як антистатичними, так і, перш за все, антиалергенні властивості. Це робить їх придатними для приміщень, де живуть люди, які страждають такими проблемами зі здоров’ям, як:

  • Алергія.
  • Астма.
  • Захворювання верхніх дихальних шляхів.

рідкі обої

Унікальним також є властивість рідких шпалер дуже добре вбирати вологу. У деяких випадках це може бути до літра вологості на квадратний метр. Завдяки цьому, такі шпалери можуть підтримувати оптимальний клімат в кімнаті. На дотик шпалери теплі, а їх цікавим естетичним виглядом неможливо знехтувати. Кажуть також про забезпечення кращої тепло- і звукоізоляції, які досягаються завдяки складу.

Чи є недоліки?

Безумовно так. До першого можна віднести саме нанесення. У менш умілих і досвідчених людей результат може виявитися не таким, як очікувалося, що буде видно з першого погляду. Другий мінус – обслуговування. У той час як класичні шпалери можна протирати вологою тканиною, а миються навіть ще більш ретельніше, рідкі шпалери не повинні стикатися з водою взагалі.

рідкі шпалери

Це може стати проблемою, коли сильно забруднену область прийдеться видаляти, і в цьому місці наноситься новий шар шпалер. Класична прибирання безумовно не рекомендується самими виробниками. Це варто мати на увазі.

Як щодо ціни рідких обоїв?

Це теж можна сприймати як мінус, тому що ціна вище в порівнянні з класичними варіантами. З іншого боку, необхідно враховувати загальні переваги, які можуть компенсувати більш високі витрати. На ціну звичайно впливає якість і сам виробник. Ціна за 1 квадратний метр має досить великий діапазон і починається від 25 гривень. Це ціна самого матеріалу, а не ціна готового ремонту.

Робота з нанесення рідких шпалер оплачується окремо, і її вартість може навіть перевищити витрат на матеріали.