Дизайн
Немає секрету в тому, що смартфони Apple були дуже схожі один на одного до iPhone 12, коли вперше з моменту представлення iPhone SE в 2016 плавні вигини корпусу змінив більш плоский дизайн. І сьогодні екстер’єр iPhone 13 наслідує приклад старшої серії в плані зовнішнього вигляду і концепції колірних рішень. Мало того, якщо судити з портфоліо Apple, немає підстав вважати, що найближчим часом iPhone отримає зовсім інший дизайн.
І та, й інша модель мають схожі, але не аналогічні розміри. Айфон 12 має пропорції 146,7 x 71,5 x 7,4 мм, тоді як базова тринадцята модель – 146,7 x 71,5 x 7,65 мм. Крім того, новинка на 10 грамів важча.
Обидва телефони виділяються схожими алюмінієвими гранями та скляною поверхнею, хіба що є невеликі відмінності у колірному оформленні.
iPhone 13 випускається в:
- рожевому;
- синьому;
- «сяюче-зоряному»;
- червоному кольорах.
iPhone 12 доступний в:
- чорному;
- білому;
- червоному;
- зеленому;
- синьому;
- фіолетовому кольорах
І все ж найбільш помітною відмінністю крім нових колірних варіантів є зміна розташування об’єктивів камер, які тепер встановлені по діагоналі на відміну від вертикальної орієнтації у 12-ї моделі.
В іншому екран обох пристроїв захищає керамічне скло з нанокристалів, а клас захисту від вологи відповідає IP68, що означає можливість працювати під водою на глибині до 6 метрів тривалістю 30 хвилин та протистояти попаданню пилу. Також у тієї та іншої версії є Face ID, однак у найновішого Айфона виїмка фронтальної камери займає на 20% менше місця, тому корисна площа екрана є трохи більшою.
Чим відрізняються iPhone 13 та iPhone 12: екран
Як і очікувалося, найпопулярніший смартфон Apple 2021 отримав дуже схожу на колишню модель панель, а саме: 6,1-дюймову Super Retina XDR OLED з роздільною здатністю 1170 x 2532 пікселів. Невелика відмінність полягає в тому, що максимальна яскравість Айфон 13 досягає 800 ніт, тобто за цим показником він наблизився до дорожчого iPhone 12 Pro. Це означає, що новинка на 28% яскравіша за суперника. При цьому не треба забувати, що в умовах HDR обидві панелі показують світловіддачу 1200 ніт. Хоча маркетологи Apple заявляють, що екран iPhone 13 став ефективнішим, ніж раніше, частота його оновлення залишається такою самою – 60 Гц, як у iPhone 12.
Що краще: iPhone 13 проти iPhone 12 – обговорюємо камеру
Обидві моделі смартфонів мають подвійну (ширококутну та надширококутну) камеру з сенсорами по 12 МП кожна, проте система iPhone 13 була значно покращена, принаймні так говорять представники виробника. Серед явних покращень – ширококутний об’єктив, який вловлює на 47% більше світла, ніж раніше, а розмір пікселя його сенсора становить 1,7 мкм (порівняно з 1,4 мкм iPhone 12). Крім того, до покращень базової лінійки можна віднести оптичну стабілізацію зображення зі зсувом датчика, яку раніше інженери з використовували лише на флагманських iPhone 12 Pro Max. Було несподівано побачити новітню технологію на бюджетніших моделях, а крім того, вже перші відгуки про Айфон 13 говорять про поліпшення фото при зйомці в умовах слабкого освітлення.
Новий надширококутний сенсор також покращили – він отримав оптику з апертурою f/1.8 у порівнянні з f/2.4 у його опонента. Знову ж таки, панорамний модуль обіцяє бути кращим в умовах поганої видимості. З апаратною складовою у камер Apple завжди було непогано, тому для суттєвішого апгрейду фахівцям компанії доводиться вдаватися до оновлення програмного забезпечення. Сьогоднішній «тринадцятий» отримав «кінематографічне» фокусування: під час зйомки відео він автоматично переводить різкість на необхідні об’єкти, завдяки чому виходить результат, як у дорогих професійних камер. Є й інші функції, але розповідати про всі покращення в рамках невеликої статті просто неможливо.
Що вибрати в 2021 – iPhone 13 або iPhone 12: характеристики та продуктивність
Остання лінійка смартфонів Apple приносить нам знайомство із новим процесором. Перехід від A14 Bionic, який був у iPhone 12, до A15 Bionic дає значний приріст продуктивності, хоч обидва чіпи і випускаються по 5-нм техпроцесу. Отже, 6-ядерний процесор на 50% швидший, ніж його прямий конкурент.
Neural Engine нового чіпа здатний виконувати 15,8 трлн операцій в секунду в порівнянні з 11 трлн операцій A14 Bionic. До речі, зазначимо, що A15 Bionic моделі iPhone 13 Pro має додаткове ядро графічного процесора, який ще більше підвищує продуктивність графіки. Що радує, так це відмова Apple від пам’яті 64 ГБ – сьогодні компанія пропонує смартфони зі сховищем 128 ГБ, 256 ГБ або 512 ГБ.
Висновки
Аналізуючи все вищесказане, резюмуємо: iPhone 13 не є чимось революційним. Заради справедливості зауважимо, що чогось кардинально нового на горизонті в найближчому майбутньому не передбачається в жодного виробника (хіба що перехід до гнучких екранів на кшталт тих, з якими сьогодні експериментує Samsung). І все ж 13-й Айфон демонструє серйозне покращення порівняно з 12-ою моделлю. Тим не менш, змінювати попередню модель на нову немає жодного сенсу. А ось тих, хто вирішить купити iPhone 13 замість старого апарату, не повинна зупиняти ні його ціна, ні інші фактори. Така покупка точно буде раціональною і виправданою.