Як вибрати контактні лінзи: корисні поради
Контактні лінзи - хороша альтернатива окулярам. Вони непомітні з боку і дозволяють тим, у кого серйозна короткозорість не користуватися громіздкими та незручними окулярами.
На відміну від окулярів, вони не обмежують поле зору. У них значно простіше вести активний спосіб життя і займатися спортом. Кольорові чи декоративні лінзи незамінні, якщо потрібно створити який-небудь ефектний імідж.
Але, звичайно, перші-ліпші лінзи вам не підійдуть. Їх необхідно вибирати, враховуючи і особливості вашого зору, і інші параметри. Як вибрати контактні лінзи для очей самостійно, без допомоги лікаря? І чи можна взагалі це зробити?
Як вибрати лінзи, які не зашкодять вашому здоров’ю? Для початку необхідно пройти професійну діагностику зору. Тільки офтальмолог, в розпорядженні якого є необхідне обладнання, може назвати характеристики лінз, які вам потрібні – з урахуванням будови ваших очей і особливостей зору.
А ось самостійний вибір контактних лінз може прискорити розвиток очних захворювань і істотно погіршити ваш стан. Тільки якщо у вас на руках є рецепт, має сенс розпочинати пошук лінз.
Не варто забувати і про те, що є ситуації, при яких носіння контактних лінз строго протипоказано. Це, наприклад, різні запальні захворювання очей. Порушення нормальної вироблення слізної рідини не є абсолютним протипоказанням, однак накладає обмеження на вибір матеріалів і дизайну лінз.
Для того щоб підібрати лінзи Вам треба відвідати фахівця, пройти перевірку, а потім отримати рецепт.
Підбір лінз здійснюється персонально, в рецепті будуть вказані основні медичні параметри. В спеціалізованому інтернет магазині https://linza.com.ua/ Ви знайдете велику кількість лінз, які точно задовольнять ваші потреби та допоможуть почуватися впевнено та комфортно.
Види лінз
За оптичним дизайном вироби діляться на:
- сферичні – це класичне рішення, яке використовується для корекції найбільш розповсюджених порушень зору, тобто короткозорості і далекозорості;
- торичні – коригують астигматизм, допомагаючи світлу правильно сфокусуватися на сітківці ока;
- мультифокальні – зазвичай застосовуються для корекції вікової або старечої далекозорості;
- з периферичним дефокусом – нове покоління лінз зі складною оптикою, яке призначене для дітей з метою контролю за прогресом міопії.
Все розмаїття контактних лінз за їх властивостями і матеріалом виготовлення можна розділити на два основних типи:
- жорсткі;
- м’які.
Жорсткі моделі виготовляються з силіконових полімерів. Такі вироби, як правило, розраховані на тривале використання – до 6-12 місяців, і за ними необхідно ретельно доглядати.
М’які лінзи рекомендуються лікарями істотно частіше. Їх носять і при звичайній короткозорості, і при інших розладах зору. Такі лінзи виконуються з гідрогелю, іноді – з додаванням силікону.
Які лінзи краще вибрати?
Серйозний недолік будь-яких контактних лінз полягає в тому, що вони обмежують надходження кисню до поверхні ока. Отже, оцінювати матеріали варто з того, в якому ступені вони дозволяють оку «дихати». Що стосується іншого важливого параметра, еластичності, то за цим показником суттєвої різниці між гідрогелем і гідрогелем з силіконом немає.
У гідрогелю багато води, він непогано пропускає кисень. Однак силікон-гідрогель робить це більш ефективно. Як наслідок, гідрогелеві лінзи зазвичай не варто носити, не знімаючи довше доби. Деякі вироби з гідрогелю та силікону, як заявляють виробники, можна носити, не знімаючи протягом тижня і навіть місяця. Точний термін рекомендованого режиму носіння вказується на упаковці. Однак дуже тривале носіння лінз без їх знімання офтальмологи не рекомендують.
За режимом носіння лінзи можна розділити на:
- лінзи денного носіння – вважаються найбільш безпечними, їх носять протягом дня і знімають перед сном, залишаючи на ніч в спеціальному розчині або викидаючи, якщо це лінзи щоденної заміни;
- лінзи, розраховані на гнучке носіння, дозволяється не знімати протягом 2-3 днів;
- лінзи пролонгованого носіння – дозволяється не знімати протягом декількох днів, від тижня до місяця; конкретний термін залежить від марки лінзи і індивідуальних особливостей вашого зору, але в будь-якому випадку користуватися ними можна тільки після консультації з офтальмологом.
Звичайно, тим, хто веде активний спосіб життя, зручно користуватися лінзами, які можна носити як можна довше. Однак фахівці звертають увагу на те, що денний режим носіння – найбезпечніший. Переношування контактних лінз може привести до того, що очам не вистачатиме кисню, необхідного для нормальної життєдіяльності і метаболізму клітин рогівки. Також воно може стати причиною виникнення і розвитку різних очних інфекцій.
Один з найбільш важливих критеріїв, за якими можна підібрати лінзи, – це режим заміни.
Найпростіший варіант – безсумнівно, щоденна заміна. За такими лінзами не потрібно доглядати, їх не треба зберігати після того, як ви їх знімаєте. Ви просто:
- вдягаєте вранці нові лінзи;
- носите їх протягом дня;
- перед сном знімаєте і викидаєте.
Це зручно і гігієнічно, адже кожен раз ви користуєтеся новою парою лінз. Єдиний недолік в даному випадку – те, що у вас повинен бути запас таких виробів.
Багаторазові лінзи, в залежності від конкретної марки, можна змінювати:
- раз на два тижні;
- раз в місяць;
- раз на квартал або півроку;
- раз в рік.
Це зручно, тому що немає необхідності тримати вдома запас одноразових лінз або везти його з собою, наприклад, в подорож. Однак в цьому випадку важливо не забувати про гігієну.
Справа в тому, що, коли ви носите лінзи, на їх поверхні утворюються відкладення. До їх складу в першу чергу входять такі компоненти слізної рідини, як жири і білки. Ці відкладення безпосередньо впливають:
- на те, наскільки вам комфортно користуватися лінзами;
- на якість зору;
- на ризик виникнення ускладнень, в тому числі алергічних реакцій.
Ще одна проблема полягає в тому, що лінзи являють собою живильне середовище для бактерій, що викликають різні захворювання. Все вищесказане означає, що за лінзами потрібно регулярно доглядати, тобто очищати їх за допомогою спеціального дезинфікуючого розчину.
Залишити відповідь