рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Суперфуд по-українськи: імунітет під захистом

реклама

Найпопулярніші суперфуди легко замінити звичними продуктами. Що ми знаємо про Суперфуди?

Зі сторінок онлайн-ЗМІ, телеекранів і з акаунтів відомих блогерів ми постійно отримуємо інформацію про те, що це одні з найбільш корисних у світі продуктів, які надзвичайно насичені важливими для людини речовинами. Вони омолоджують організм, благотворно впливають на всі його системи, зберігають красу і зміцнюють імунітет. Останнє особливо важливо в сезон грипу та застуд, коли під удар коливань погоди і сезонних вірусів потрапляють і дорослі, і діти.

Але насіння Чіа, ягоди годжі, крупу кіноа – найпоширеніші Суперфуди в світі – здаються такими чужими і незвичними, а ціни на них сильно кусається. Якими традиційними продуктами можна замінити іноземних незнайомців? Магазин еко продуктів Містер Веган пропонує доступні альтернативи.

Суперфуд – це термін, який використовують для позначення продукту, що володіє унікальними властивостями. Надздібності йому забезпечує хімічний склад, до якого входять вітаміни, мінерали, біологічно активні речовини. Причому концентрація корисних елементів дуже висока, тому порівняно невелика кількість продукту може задовольнити добову потребу організму, наприклад, в кальції або вітаміні С. Однак недостатньо просто містити корисні речовини – важливо також забезпечити їх засвоюваність. Природа подбала і про це. Суперфуд містять молекули-транспортери, які доставляють цінні елементи безпосередньо всередину клітин. Таким чином, до цих продуктів дійсно можна додати приставку «супер».

Однак є кілька нюансів:

1. Організм людини адаптується до того харчування, яке отримує з дитинства. Звичні продукти рідше викликають алергію, добре перетравлюються і засвоюються. Суперфуди, які часто вирощені в інших країнах, навпаки, незнайомі організму. Реакція на них може бути непередбачуваною – від легкого розладу шлунка до анафілактичного шоку.
2. Дізнавшись про суперпродукти і їхні чудодійні властивості, хочеться отримати від них максимум користі. Наслідком буває недотримання розміру порції. Перш ніж включати новий, незвичний продукт в свій раціон, слід проконсультуватися з фахівцем і зробити аналізи. Передозування вітамінів так само небезпечна, як і їх недолік.
3. Ціна на Суперфуди невиправдано висока.

Як знайти альтернативи цим дорогим продуктам? Ми пропонуємо вітчизняні аналоги!

Ягоди годжі багаті поживними речовинами. Посудіть самі: 4 полісахариди, 21 мінерал, 18 амінокислот, 6 моносахаридів, 6 каротиноїдів, бета-каротин, вітаміни B, E, C. Рослинні поліфеноли, що містяться в ягодах, мають антиоксидантну дію, захищають клітини організму від вільних радикалів і допомагають виведенню зайвого жиру з судин печінки.
Замінити годжі можна декількома продуктами. Наприклад, кизил перевершує ягоди годжі за кількістю бета-каротину. За вмістом антиоксидантів кращим аналогом буде журавлина, а за вмістом аскорбінової кислоти – ожина або апельсин . Дивно, що в 30 г ягід годжі міститься стільки ж вітаміну С, скільки і в четвертинці одного апельсина.

Насіння Чіа родом з Мексики. У них дуже багато рослинного білка (21%) і клітковини, тому навіть невелика кількість насіння Чіа зменшує відчуття голоду. Також в них є омега-3, магній, залізо, антиоксиданти, вітаміни A, B, B2 і PP. А за вмістом кальцію і фосфору насіння випереджають молоко.

З звичних українському споживачеві продуктів за вмістом корисних речовин насіння Чіа рівноцінні риба і горіхи. Наприклад, всього 19 ядерець фундука містять стільки ж заліза, як і 15 г насіння Чіа. А ще в фундуку в значних кількостях присутній незамінна для людини амінокислота – лейцин. Вона допомагає організму формувати адекватну імунну відповідь на запальні процеси і простудні захворювання.

На давню зернову культуру кіноа прихильники здорового харчування звернули увагу ще в 2010 році. У ній було виявлено високий вміст фосфору, цинку, кальцію, заліза і вітаміну B9 (фолієвої кислоти), який вкрай необхідний для процесів утворення, розвитку і дозрівання клітин крові. Грубі харчові волокна цієї культури високо цінуються, оскільки добре виводять токсини з організму.

Найкращий вітчизняний аналог кіноа – це гречка. За змістом грубих волокон і білка ця культура повністю еквівалентна кіноа. А ось за кількістю фолієвої кислоти гречка програє – 10% проти 3%. Але це не біда: фолієву кислоту можна отримати зі свіжої зелені. Зате гречана крупа менш калорійна – 92 ккал на 100 г проти 120 ккал на 100 г. Також в ній спостерігається високий вміст вітаміну Е, який робить нашу імунну систему міцнішою.

З кожним роком список суперфудів поповнюється. Все більше і більше незвичних продуктів з надприродними здібностями захоплюють розум (і смаки) людей. Однак необхідно пам’ятати, що не можна знайти універсальний продукт, який буде одночасно і панацеєю від усіх хвороб, і вишуканими ласощами.

Ми радимо приділяти більше уваги збалансованого раціону харчування, адже користь – в різноманітності.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківській громаді продовжили опалювальний сезон до 15 квітня

В Івано-Франківській громаді продовжили опалювальний сезон до 15 квітня. Про це у відеозверненні повідомив міський голова Руслан Марцінків, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Две тысячи и одна жизнь

В украинских городах стали появляться загадочные объявления и листовки. Одни призывают украинцев заработать на клинических испытаниях медицинских препаратов, вторые — не участвовать в экспериментах над …

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Фотоепіляція: основні переваги

Більшість жінок стикаються з проблемою росту небажаного волосся і задаються питанням, як позбутися його  назавжди. На щастя, сучасні інновації в епіляції дозволяють домогтися чудового довгострокового результату. Одним із таких методів…

ПЕРЕГЛЯНУТИ