Кондиціонер в міській квартирі – це вже не розкіш, а вимоги до комфорту. А в умовах життя сучасного мегаполісу, він стає просто необхідністю. Одна справа якщо ви живете в тихому містечку серед природи. Відкривши вікна, ви отримаєте порцію теоретично чистого повітря, завдяки якому ви і провітрюйте приміщення, допомагаючи своїй вентиляційній системі.
Але як же бути жителям великих і промислових міст з давно отруєним повітрям, вихлопними газами і продуктами викидів підприємств. Відкривши вікно, ви ще отримаєте «порцію» вуличних шумів, які зведуть ваші зусилля, до отримання мінімального комфорту нанівець.
Кондиціювання повітря в квартирі стає єдиним порятунком, і якщо ви зважилися на придбання кондиціонера і монтаж його у власній оселі, то давайте про це і поговоримо.
Канальна система кондиціонування
Вибираємо канальну систему https://ventbazar.ua за певними параметрами. Відмінність канальної системи від звичайних спліт-систем – це обладнання може обслуговувати відразу кілька кімнат в квартирі. Є і ще кілька його достоїнств, і найважливішим з яких є можливість організації припливу свіжих повітряних мас з їх фільтрацією. А ось це вже дійсно важливо, так як підвищений рівень герметичності наших сучасних квартир просто знищує дію вентиляційної системи, заснованої на природному припливі повітря.
Вибирати канальне обладнання, потрібно орієнтуючись на такі показники:
- витрата повітря або продуктивність;
- охолоджуюча потужність обладнання;
- потужність додаткового обладнання для підігріву повітря в зимовий період;
- рівень шуму.
Вибираємо, виходячи з потужності на охолодження
Для того щоб зробити розрахунок потужності, яка буде потрібною на охолодження вашої квартири, повинні враховуватися всі джерела тепла:
- надходження тепла від вікон;
- нагрівальних приладів;
- від кількості, місця розташування і займаної площі електронної апаратури (вона теж нагрівається);
- кількості людей, які знаходяться у приміщенні.
Встановлено, що в середньому для сучасного житла, тепловиділення складає близько 100 Вт / м.кв. При площі квартири в 50 м.кв можна підрахувати, що тепловиділення в квартирі складе 5 кВт. Для того щоб охолодити повітря, потрібно потужність кондиціонера на 10% вище, ніж теплонадлишки. В такому випадку прилад потрібно вибирати потужністю на охолодження в 5,5 кВт.
При використанні кондиціонера в холодну пору року, коли за вікном температура повітря нижче ніж – 5 градусів за Цельсієм, потрібно підігрів припливного повітря з вулиці. Для цього, в якості додаткового обладнання використовується електричний або водяний калорифер.
Для прикладу, для квартири з витратою повітря в 150 м.куб /год, в морозний день з температурою повітря -28 С⁰, щоб тримати в квартирі температуру +20 С, нам буде потрібно калорифер, потужністю близько 2,5 кВт.
Вибираємо, виходячи з рівня шуму
Шум найбільше турбує вночі, і з цим не посперечаєшся. Більшість внутрішніх блоків спліт-систем, видають не самий маленький шум, до якого треба звикнути. У канальному кондиціонері це взагалі не проблема, так як все обладнання встановлюється в шумоізольованому каналі, за підвісною стелею, і в коридорі, тому чутний шум від такого агрегату набагато менший, ніж від звичайних спліт-систем.
Інші види кондиціонерів для квартири
Крім канальних бувають кондиціонери моноблочні і спліт-системи. До моноблоків відносяться віконні і підлогові пристрої. Спліт-системи бувають настінні, стельові, касетні і колонні.
- Підлоговий кондиціонер. Багатьма споживачами незаслужено відкидається дана модель. Стандартна думка про те, що він не вписується в дизайн більшості квартир, і займає багато місця – є помилковою. Вони – ефективні, порівняно недорогі, і найголовніше, монтаж можна виконати самостійно, без залучення дорогих фахівців. Він стане чудовим рішенням для тих, хто часто переїжджає, так як чудово пристосований для перевезення в багажнику авто;
- Віконна модель має багато переваг і недоліків. До переваг можна віднести простоту монтажу, дешевизну, довговічність і легкість в обслуговуванні. Основним недоліком можна назвати: часткове перекривання світлового прорізу, гучність і неефективність регулювання потоків повітря.
Спліт-системи
Всі спліт-системи діляться на моно-спліт і мульти-спліт системи. Моно-спліт – це кондиціонер з одним внутрішнім модулем, а на мульти-спліт може бути встановлено до 5 внутрішніх блоків.
Такі кондиціонери бувають:
- стельовий. Такий прилад вже точно не зіпсує дизайн квартири, і не викликає протягів, але установка систем кондиціонування із стельових кондиціонерів досить складна, і фінансово недешева;
- касетні спліт-системи можуть бути як моно, так і мульти. Вони вбудовуються в стелю квартири. Закриваються декоративними гратами, які і розподіляють потоки повітря. Але у цього типу кондиціонерів є і недоліки: Досить висока складність, а відповідно і ціна монтажу.
- настінна спліт-система. Це найбільш поширений вид кондиціонера, досить функціональна і недорога модель. Може бути, як в моно- виконанні, так і в мульти-, з розводкою по декількох кімнатах.
- колонні кондиціонери. Призначені для роботи в великих приміщеннях, але з огляду на їх досить великі розміри, для квартир вони практично не використовуються.