Наявність в машині ручного пилососа дозволить підтримувати чистоту в салоні, не заїжджаючи кожен раз на автомийку. Автопилосос має компактні габарити, за рахунок чого ним зручно управляти у вузькому просторі, а також зберігати в багажнику.
Розповімо, на що варто звертати увагу при виборі автомобільного пилососа .
Критерії вибору автопилососа
Щоб вибрати пилосос для автомобіля, який максимально задовольняє ваші потреба слід врахувати наступні фактори:
Тип прибирання
Більшість моделей забезпечує сухе прибирання салону, тобто збирає пісок, крихти та ін. дрібне сміття. У більшості ситуацій цього цілком достатньо.
Деякі автомобільні пилососи можуть здійснювати функцію збору рідини. Такі моделі підійдуть для тих, хто часто возить в салоні газовану воду, каву та ін. Зауважимо, що автопилососи з вологим типом прибирання зустрічаються помітно рідше.
Тип пилозбірника
У більшості випадків в автомобільному пилососі знаходиться контейнер. Такі моделі впевнено закручують сміття в спіральний вихор, і той спочатку притискається до стінок, а потім падає на дно.
Контейнер має ряд плюсів:
- його легко спустошувати;
- він не потребує заміни;
- всередині легко знайти затягнуту пилососом річ;
- підтримує постійну потужність.
Автопилососи з мішками – це досить застарілі моделі. Вони мають менші розміри, що зручно. Однак, мішки швидко забиваються, від чого прилад втрачає в потужності. Такі пилозбірники потрібно регулярно міняти, і це зайвий клопіт.
Тип живлення
Автомобільні пилососи можуть працювати від акумулятора або від прикурювача.
Акумуляторні моделі дуже зручні. У них немає дротів, які можуть заплутуватися і чіплятися за крісла. Такими автопилососи можна почистити шафи, антресолі та важкодоступні місця в квартирі, куди більшість побутових пилососів практично не може дістати.
Акумуляторні автопилососи працюють приблизно 10-30 хвилин на одному заряді, чого вистачить на 1-3 прибирання салону. Рідше зустрічаються моделі, які можуть прибирати протягом години.
Пилососи, що працюють від прикурювача, не потребують регулярної зарядки, і вони завжди готові до роботи. Більшість моделей працює від напруги 12 V.
Вибираючи мережеві автопилососи, зверніть увагу на довжину шнура. Для звичайного авто вона повинна бути не менше 2,5 м, а для хетчбеків, універсалів і вантажівок від 3,5-4 м.
Споживана потужність
Пилососи до 70 Вт (18 В) вважаються малопотужними, а від 80 Вт (18-36 В) – потужними. Для останнього важлива наявність справного прикурювача, який зможе живити потужний прилад. Важливо орієнтуватися на силу струму запобіжника. Якщо той розрахований на 20 А, то він витримає техніку в 240 Вт (20А х 12V).
Насадки
Різні аксесуари помітно підвищують простоту і якість прибирання. Залежно від моделі в набір можуть входити наступні насадки:
- щілинна: дозволить прибрати сміття між сидіннями.
- турбощітка: дуже добре підходить для чищення ворсистої оббивки і сидінь.
- з висувною щіткою: швидко збере сміття з підлоги і килимків.
- насадка з довгим ворсом: призначена для оббивки.
Аксесуарів може бути і більше, але для авто багато не потрібно. Як правило, вистачає щілинної насадки і для підлоги, а також однієї для оббивки.
Наявність фільтра тонкої очистки
Його наявність є обов’язковою для побутових пилососів, так як кімнатне повітря повинен якісно очищатися від пилу. У салоні авто пил літає постійно, так що позбутися її за допомогою автопилососа не вийде.
Якщо в приладі стоїть фільтр тонкого очищення, він буде служити захистом двигуна від передчасного зносу.
Підсумок:
Хороший автомобільний пилосос матиме достатню потужність (від 80 Вт), 2-3 насадки в комплекті, контейнер в якості пилозбірника і фільтр тонкого очищення. Цього достатньо для проведення якісного прибирання в салоні.