Слово «кешбек» зустрічається на кожному кроці і в самих різних сферах торгівлі. Банки, магазини, інтернет-платформи пропонують спокусливі цифри – часом до декількох десятків відсотків – назад на рахунок клієнта. Як відбувається отримання кешбеку, в чому вигода для покупця і продавця, чи є підводні камені – все це докладно розглянемо в статті.
Що таке Кешбек і для чого він потрібен
Перш за все слід розібратися з визначенням слова Кэшбэк.
Кешбек (англ. «Cashback») – це слово, утворене від двох англійських слів: «cash» означає «гроші» (готівкові), «back» означає «назад», точніше – «повернути назад». Тобто кешбек – це повернення грошей за будь-яку покупку.
Схема повернення така:
- клієнт оплачує товар або послугу (можливо, виконуючи ще якісь умови);
- оплата фіксується і перевіряється;
- після перевірки платежу клієнту висилається обіцяна частина грошей.
Ось так просто! Якщо говорити зовсім простими словами, кешбек – це знижка, яку отримують ПІСЛЯ покупки, а не під час неї. Особливо популярним є отримання кешбеку при покупці на AliExpress. Але, щоб отримувати його, слід зареєструватися на Letyshops та купувати товари онлайн з кешбеком.
Існує ще одне поняття – rebate, або рібейт. Воно означає той же кешбек, тільки за покупки великими партіями. Зазвичай його відносять до великих торгових операцій між великими організаціями. Також це поняття можна зустріти на Форекс.
Види кешбеку
Спочатку кешбек отримували виключно у вигляді грошей на карту, які можна було перевести в готівку. Це виправдовувало слово «cash». Але тепер кешбек можна отримати не тільки у вигляді грошей, а й у вигляді балів.
У чому сенс Кешбек-балів і що це таке?
Це умовний еквівалент грошей, який можна витратити в обмеженому порядку. Найпростіший приклад: магазин дає кешбек 300 балів, і ви можете витратити їх на покупку іншого товару в цьому ж магазині.
В якому вигляді можна отримати кешбек:
- гроші;
- бали або бонуси;
- милі (у авіакомпаній);
- безпосередньо товар або послуга.
Наприклад: популярні мережі закладів типу «Кава з собою» дають кешбек у вигляді … кави. Це працює наступним чином: ви купуєте 5 кав відразу або послідовно, а 6-у каву отримуєте в подарунок. Таку схему теж можна уявити як кешбек.
Як працює Кешбек
Щоб зрозуміти, що ніхто в цій угоді не втрачає грошей, досить згадати: кешбек є знижкою. Тобто способом залучення клієнтів, видом реклами. Ні продавець, ні покупець не витрачають зайвого, і вигоду в результаті отримують всі.
Тут є два золотих принципа роботи:
- клієнт економить частину коштів;
- продавець привертає більше клієнтів і, відповідно, отримує більше прибутку.
Тому кешбек не є способом обману або іншим підозрілим видом заробітку. Тут все чесно і відкрито.
Хто повертає кешбек
Кешбек виплачує одна з двох організацій: посередник-сервіс або безпосередньо магазин-продавець. Як це виглядає в першому випадку:
- магазин укладає договір з посередником (зазвичай це кешбек-сервіс, додаток на смартфоні або банк).
- посередник рекламує магазин або його продукт, збільшується потік покупців / замовників, за це магазин виплачує посереднику суму винагороди.
- частиною даної винагороди посередник ділиться з клієнтами, які брали участь в його акції.