Результат пошуку зображень за запитом "Юрій Мартищук"

– Живу з цим 11 років. Ніхто не знає, що я відчуваю. Я тягну зайвий вантаж. Душевний, не фізичний. Хочу позбутися від нього. Хочу спати спокійно, тому розповім про договірний матч «Металіст» – «Карпати». Ця правда повинна полегшити мені життя. Хочу зняти з себе цей хрест. Це була база «Карпат». Ми збиралися на тренування за два дні до матчу. Я був в кімнаті, зі мною тоді жив Ігор Худоб’як. Прийшов Микола Іщенко і сказав, що можна здати матч за 110 000 доларів – кожному гравцеві по 10 000, пишуть Версії з посиланням на sport.ua.

Я сказав, що в такі ігри не граю. Питання було закрите. Худоб’як теж сказав, що здавати не буде. Іщенко відповів, що якщо хоч один футболіст не погодиться здати, то команда в цілому здавати не буде. І вийшов. Як приносили гроші і хто, я не знаю. Не бачив. Іщенко зібрав кістяк команди, в тому числі Худоб’яка, і домовився здати. Єдиний кому взагалі не сказали про здачу – Тарас Петрівський.

Ми вже приїхали до Харкова, а я не знав, здаємо ми чи ні. Іщенко підійшов і сказав, що ніхто не здає. Але Сергій Лащенков забив у свої ворота і отримав червону картку – відпрацював свою десятку. Іщенко і Лащенков посміхалися один одному на полі, а у мене сльози накочувалися. Приїхав Петро Димінський (президент «Карпат» – прим.) І викликав до себе. Включив аудіозапис зі словами Лащенкова про здачу. Далі сказав написати пояснювальні.

Команда знову зібралася, вже без керівництва. Хлопці відмовилися писати. Я підняв бучу, сказав, що не здавав матч і гроші не брав, що вони повинні це сказати Димінському. Вони сказали, мене більше ніхто не чіпав в клубі. Але у мене залишався контракт на півтора року. Димінському не сподобалося, що я не здав матч, коли всі були на вудці.

– Ігор Кочетов (екс-глава комітету ФФУ з етики та чесної гри – прим.) Пропонував здати всіх?

– Пропонував. Але якби я розповів, то це було б фатально для них. Я їх прикрив. Ця позиція була програшною для мене. Шкодую, що не сказав правду. 1 000 разів пошкодував.

Коли прийшло рішення ФФУ про штраф в 10 000 доларів, я вже рік не отримував зарплату. ФФУ забороняла мені грати, але потім пішла назустріч і дозволила розрахуватися в розстрочку. Тоді я звернувся до тих футболістів, яких прикрив, з проханням про допомогу. Допомогли два гравці: Кобін відразу попросив назвати потрібну суму і дав 2 000 доларів. Ще тисячу дав Худоб’як. Іщенко сказав: «Іди на ###».

У мене був принцип – я гроші не брав, тому не буду повертати. Якщо повернути час назад, то я б раніше розповів про цей матч», – сказав Мартищук в ефірі програми «Великий футбол».

Юрій Мартищук виступав за «Карпати» з 2005 по 2009 рік. Останнім клубом голкіпера був одеський Чорноморець, який футболіст покинув в 2015 році.

Довідково: 

Юрій Васильович Мартищук (нар. 22 квітня 1986, Коломия, Івано-Франківська область) — український футболіст. Відомий виступами за івано-франківський «Спартак» та львівські «Карпати». Срібний призер першої ліги чемпіонату України.

Починав грати у калуському «Прикарпаття» та івано-франківському «Спартаку». За час виступів у цих командах Юрієм цікавилися такі клуби, як донецький «Шахтар» та московське «Динамо».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Відомий голкіпер із Прикарпаття взявся за музичну кар’єру