Однак, за результатами дослідження найбільше опитаних відповіли, що людям в мікрорайонах ніхто не допомагає, на другому місці – допомога від міського голови Руслана Марцінківа, а далі – від громадських організацій, пишуть Версії.

Студенти філософського факультету ПНУ ім. Василя Стефаника спільно з агенцією новин «Galka.if.ua» опитали франківців чи подобається їм проживати в обласному центрі та які в них політичні вподобання.

«Опитування проводилось цієї весни, згідно вибірки опитали понад 400 іванофранківців. Працювала група з 15-ти студентів. Це вже не вперше такі схожі дослідження проводяться. Радий, що студенти навчаються з користю для міста. Адже, вони провели ґрунтовну роботу, яка є цілком репрезентативною», – відзначив Роман Турій, головний редактор «Galka.if.ua».

Дослідження провели методом вуличного опитування. Вибірка репрезентативна для міста Івано-Франківська і становить 422 респонденти віком від 18 років. Статистична похибка – близько 3,5%.

«Перше цікаве запитання, яке ми задавали респондентам було про комфортність проживання в Івано-Франківську. Взагалі, питання в анкеті були розділені на два тематичних блоки: питання щодо проблем міста, комфортності та щодо політичних вподобань», – відзначила Ольга Бурдило, студентка 3-го курсу.

44% франківців оцінили комфортність проживання в Івано-Франківську на «четвірку».  «Скоріше комфортним», що відповідає оцінці «три» – визнали 28% опитаних. «Дуже комфортним», що відповідає оцінці «відмінно» – 22%. В сумі відповідей «нуль», «один» і «два» набрали тільки 6% опитаних.

Щодо проблем, які найбільше турбують франківців, понад 20% респондентів відзначили транспорт, дороги та паркувальні майданчики. На другому місці – паркувальні проблеми (понад 15%), далі – екологічні проблеми та насадження зелені (майже 10%). Понад 45% опитаних відзначили, що ніхто їм не допомагає вирішувати проблеми їхнього мікрорайону. На другому місці допомога від міського голови Руслана Марцінківа (бл. 22%), на третьому – допомога від громадських організацій (16%). Щодо політичного блоку запитань: 47% респондентів не визначились за кого б проголосували на виборах до міської ради. 14% – обрали б «Свободу», а 10% партію – «УКРОП». 9%. Опитаних не підтримують жодної політичної сили.

«В процесі опанування спеціальності соціолога теоретичні знання обов’язково повинні підкріплюватись практичними навиками. Це допомагає студентам оволодіти сучасними методами роботи. Добре, що випала така добра нагода заявити про соціологію в нашому місті», – підсумувала Ірина Кучера, доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства ПНУ, керівник практики.