3 причини, чому чоловічі і жіночі сорочки застібаються на різні боки
Існує 3 версії, чому чоловічий одяг застібається направо, а жіночий – наліво, пишуть Версії з посиланням на gazeta.

1. Звичай пришивати застібки на ліву сторону жіночого одягу родом із Середньовіччя. Тоді гудзики в Європі служили прикрасою і виготовлялися з дорогоцінних металів. Зроблені із золота, срібла і слонячої кістки, вони символізували достаток і високе положення в суспільстві. Таку розкіш могли дозволити собі тільки знатні вельможі. Благородним дамам у ті часи було не прийнято одягатися самостійно, їм допомагали покоївки. Для зручності прислуги гудзики і пришивали праворуч, але по відношенню до застібаючого. На одязі ж вони були пришиті ліворуч.

Чоловіки ж, навіть знатного роду, частіше одягалися самі, і тому їм було простіше застібати ґудзики, що знаходяться праворуч. Крім того, європейським аристократам в ті часи часто доводилося воювати. І при необхідності озброєний чоловік мав можливість зігріти під лівою полою одягу праву руку, в якій він тримав зброю.

2. За іншою версією, пришивали ґудзики з різних сторін, щоб жіночі та чоловічі сорочки не можна було переплутати.

3. Є і третя версія, згідно з якою годуючим матерям зручніше тримати немовлят лівою рукою і годувати лівою груддю, щоб права рука залишалася вільною для інших справ. При цьому дитину можна було прикрити від холоду правою полою одягу.