Для того, щоб прикарпатські медики отримали доплати, медичні заклади, в яких вони працюють, повинні укласти договори на визначені пакети послуг.

Колізія з виплатою за березень місяць виникла через те, що доплати проводили за Постановою Міністерства праці і соціальної політики 2003 року. Цей документ визначає, що додаткові кошти доплачуватимуть лише за відпрацьовані години. Однак, обіцяють здійснити перерахунок оплати.

“Це неправильно. Ця ситуація буде виправлена і за березень місяць буде проведена доплата за роботу з хворими на COVID-19. В усіх закладах охорони здоров’я буде проведена всім працівникам, які лікували коронавірусних хворих в найближчий час виплата коштів”, – запевнила голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров`я України Наталія Бирчак.

Тобто, обіцяють працівникам порахувати цілі зміни, а не окремі години роботи. Стосовно 300% доплати за квітень місяць – вона буде проводитися згідно Постанови Кабінету Міністрів, яка була прийнята 24 квітня.

“Вона вкладена в новий тариф COVID-19, де є 4 пакети. Один – укладено безпосередньо з лікарнею, де проходили лікування хворі. Другий – для екстреної медичної допомоги. Тому, що ми знаємо, що лікарі екстреної виїжджають і доправляють хворих в лікувальні заклади. Третій пакет – для мобільних бригад, які фактично виїжджали на дім, для того, щоб зібрати аналіз для проведення ПЛР-діагностики. Четвертий пакет – для тих лікарень, які не були включені в перелік лікарень для надання допомоги коронавірусним хворим”, – пояснила Наталія Бирчак.

В області є ряд лікарень, які не були включені в перелік закладів, що лікують хворих на коронавірус. Для прикладу – Калуська районна лікарня. Там фактично оплата правці за березень місяць проводилася коштом з обласного бюджету та Калуської районної ради.

Укладення контрактів на визначені пакети гарантує доплати медпрацівникам.

“Є новий проект колективного договору для комунальних некомерційних підприємств. Він направлений у всі заклади та установи охорони здоров’я області”, – додала Наталія Бирчак.

Відео Суспільне Карпати

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!