Франківські велосипедисти за день здолали 300 км

У ньому взяли участь дев’ятеро франківців, які долали 300 км, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Голова ГО “Franko Bicycle Club” Юрій Симчич каже, якщо учасники здолають цю відстань за 20 годин, то потраплять до всеукраїнського списку рандоннерів, а також у перелік одного з велоклубів Парижа.

Франківські велосипедисти за день здолали 300 км

Іван Сенюк дистанцію у 300 км здолав за 11 годин. Він приїхав одним із перших. Каже: веломарафони це більше хобі, аніж спорт. Займається цим 11 років і участь у подібних заїздах бере не вперше. Попри підготовку сьогодні було важко.

“Спочатку все було добре, а у кінці почалась спека. Дуже важко стало десь у Бурштині, але таке… докотився. Хотілося краще, але при таких обставинах краще вже так”, – каже учасник веломарафону Іван Сенюк.

Франківські велосипедисти за день здолали 300 км

Богдан Кельбаш також здолав відстань за близько 11 годин. Розповідає, що при підготовці до марафону тричі на тиждень проїжджав близько 50 км. Із собою у дорогу брав солодку воду та молочну карамель. Остання, каже, є секретом його витривалості.

“Маршрут був вельми цікавим і неймовірним. Я запам’ятаю його надовго – дуже “хорошою” дорогою від Бережан до Рогатина”, – говорить учасник веломарафону Богдан Кельбаш.

Стартували учасники о 6:00 з набережної в Івано-Франківську. Заїзд відбувся за маршрутом Франківськ-Тернопіль-Франківськ. На шляху було кілька контрольних точок, на яких учасники могли відпочити, перекусити, а також відправити спеціальні смс-повідомлення.

“Для, щоб ми знали точний час і могли надіслати ці дані у Париж, з кожного контрольного пункту, а також фінішу, надсилається спеціальна смс. Це підтвердження того, що вони приїхали. Інформація фіксується як на всеукраїнському сайті рандоннерів, так і на сайті паризького клубу. Через три-чотири роки там можна знайти, що ти пройшов 300 км шостого червня 2020 року”, – каже голова ГО “Franko Bicycle Club” Юрій Симчич.

Франківські велосипедисти за день здолали 300 км

За словами співзнасновниці ГО “Franko Bicycle Club” Еліни Яблончук, маршрут складний, тож новачкам його не пройти.

“Учасники стартують на виїзді з Івано-Франківська та прямують до Монастириська. Дорога тут насичена перепадами висоти, підйомами та стрімкими спусками на фоні поганого покриття. Маршрут ще складний великим набором висоти, який становить близько двох тисяч метрів. Це непросто здолати. Це вже потребує певної фізичної підготовки”, – каже співзасновниця ГО “Franko Bicycle Club” Еліна Яблончук.

За словами Еліни Яблончук, якщо протягом сезону здолати бревети у 300, 400, 600 та 1000 км – можна потрапити до найпрестижнішого заїзду Париж-Брест-Париж. Минулоріч у ньому взяли участь четверо франківських велосипедистів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!