Вода з місцевих потічків розлилася до людських осель, городів та подвір’їв. Журналісти Суспільного побачили, скільки лиха наробила негода селянам.

Село Розтоки - дорогу розмило, будинки підтопило. Негода на Прикарпатті

Підтоплювати обійстя почало між 18:00 та 19:00.

Місцевий житель Сергій Григорчук показує рівень води, що був у хаті. Меблі та техніку чоловік виніс на другий поверх, а от ламінат, каже, потрібно міняти. На городі також все потопило. Коли вода з потічка почала підніматися, чоловік повертався з роботи додому.

“Перескочив, щоб на поріг ступити, бо він повністю у воді був. Зайшов в дім, вдома всередині водичка плаває, наробило лиха”, – бідкається чоловік.

Село Розтоки - дорогу розмило, будинки підтопило. Негода на Прикарпатті

Приблизно 3 км дороги до центру села розмило. Жителі тепер зможуть потрапити туди тільки пішки, адже на окремих ділянках дороги відбувся зсув грунту. Посеред проїжджої частини шляху утворилися чотири насипи зі сміття, гілок та гірського каменю.

Микола Влашинець живе на центральній вулиці. Сміття, що принесла вода на його подвір’я, сьогодні вже частково прибрав. З хати виносили намул, якого було до 5 см. Розповідає, що все сталося раптово і тривало буквально 40 хвилин. Пригадує, що під час повені 2008-го року такої шкоди не було: “Наразі пішла вода. я подумав що з центральної дороги. Потім побачив, що почало нести сміття. я сказав жінці, щоб збирала речі. Сам одягнувся і пішов дивитися, але пройти до дороги я не міг центральної”.

Село Розтоки - дорогу розмило, будинки підтопило. Негода на Прикарпатті

Ольга Калиняк разом із сусідами та родичами сьогодні від дев’ятої прибирала подвір’я та хлів. Хата не пошкоджена, бо побудована на підвищенні. Вчора, розповідає жінка, сильно перелякалася, адже була вдома сама, і все відбувалося дуже швидко.

“Ішов дощ, я побачила у вікно, що тут лише місце закрило, і вся вода сюди. Собака у вольєрі так гавкала сильно. Я не могла піти її відкрити, бо каміння мене не пускало. Потім сусіди самі прийшли, помогли мені”, – пригадує жінка.

Село Розтоки - дорогу розмило, будинки підтопило. Негода на Прикарпатті

Вода пошкодила огорожу школи і принесла на територію закладу сміття. Сільський голова Євген Данищук разом із районним депутатом проводить обхід будинків. Розповідає, що в їхньому бюджеті немає грошей ні на компенсацію односельцям, ні на відновлення проїзду, тому звертатиметься в район та область.

Загалом, під час вчорашніх дощів в області рівень у річках піднявся не критично, у Черемоші на 1 м 17 см, проте шкоди завдали місцеві потічки у чотирьох районах.

Село Розтоки - дорогу розмило, будинки підтопило. Негода на Прикарпатті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Негода на Верховинщині: Білоберізьку ОТГ відрізано від транспортного сполучення (фоторепортаж)

Нестримна сила природи: як виглядає водоспад Пробій у Яремче після рясних злив (відео)

Повінь в Івано-Франківській області: через сильні зливи затопило село Новошин, що на Долинщині (фото + відео)

Повінь на Прикарпатті та Буковині: “Можемо собі купити човни” (відео+фото)

Катастрофа на Косівщині: вода вкрила дорогу Криворівня-Чернівці біля пам’ятника Шевченку (відео)

На Косівщині повінь: в Тюдові затопило людські обійстя, Старі Кути поплили (фото та відео)

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!