Стартував Венеційський карнавал. Свято у розпалі | City Life

Організатори обіцяють, що захід стане прецедентом.

Про це йшлося 2 липня на засіданні виконавчого комітету. Фестиваль-Переберія міських культур “Межа” буде організований КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» спільно з ГО “Культурно-мистецька агенція “Брама”, пишуть Версії.

Проєкт був поданий на програму «Інноваційний культурний продукт» конкурсу Українського культурного фонду.

“Є підтвердження про те, що ми пройшли конкурс і виграли грант. І фактично зараз потрібно підписувати договір про співфінансування”, – повідомив Володимир Гайдар, директор КП “ПІК “Палац”.

За його словами, переберія – це український аналог слова карнавал.

“Це фестиваль міських культур. Це, в принципі, така подія, якої ще не відбувалося у Франківську. Це прецедент, тому що Україна завжди асоціюється з культурою сільською. Про міські культури є стереотип, що це щось завезене і в нас такого не було”, – додав Гайдар.

Організатори повідомляють, що це будуть різні зрізи в різних пластах – від заснування міста і до сьогодні – і по театральне мистецтво, і хореографія, і музика, і ілюзіоністи, і література та ін.
Мер уточнив один нюанс.

“Все буде в межах пристойності?”, – запитав Руслан Марцінків.

“Абсолютно – наскільки воно було в місті. Фестиваль називається “Межа”, тобто доходитимемо до межі, за межу не переходитимемо”, – пообіцяв Володимир Гайдар.

Проект рішення має затвердити сесія міської ради. Ймовірно, вже завтра на позачерговому засіданні сесії Івано-Франківської міської ради депутати розглянуть це питання.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!