Почали мирну акцію протесту з музики, тепер перейшли до закликів. Зокрема, просять вийти до них депутата від 89 мажоритарного округу від партії “Слуга народу” Володимира Тимофійчука, пишуть Версії.

“Якщо не буде Верховинського району, нам такого депутата Тимофійчука не потрібно. Ви повинні допомогти зберегти наш район”, – вигукують верховинці.

Горяни просять депутатів їх почути та зрозуміти специфіку гірського поселення людей.  До пікетувальників вийшли представники фракції ЄС.

“Ми вас підтримуємо і не будемо голосувати за ліквідацію Верховинського району”, – запевнив Микола Княжицький.

Також до верховинців вийшла народна депутатка від міста Івано-Франківська Оксана Савчук (партія Свобода).

“Що ми маємо зробити з вами, щоб недаремно тут стояти? Зміни можна зробити, ще нічого не проголосовано. До району в Косів ви повинні були б їздити за ключовими адміністративними послугами, іншими справами ви повинні керувати в своїй ОТГ. Бо ви самі собі громада. Але сталося інакше. Група “Прикарпаття” – це депутати, яких ви обирали – ви повинні екстренно написати пропозиції на комітет, щоб ми узгодили всі моменти. Я вважаю, що нашим рішенням повинно бути те, що ми маємо зробити, щоб це питання підтримати. Я буду звертатися до наших колег від “Прикарпаття”, щоб це питання вирішити”, – відзначила Оксана Савчук.

Кажуть, що згідно Закону, відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більше 60 км, а доїзд – до 60 хвилин. А в разі ліквідації району і об’єднання з Косівським, – відстань для більшості жителів району становитиме від 60 до 100 км. Через погані дорогі, а подекуди високо в горах, взагалі їх відсутність – доїзд до міста Косова складає від 2 до 5 годин.

Тому сьогодні, 14 липня, вирушили до столиці, щоб провести виїзну сесію районної ради під стінами Верховної Ради України й надією, що їх почують.

“Подумайте про гуцульський район, про край, який весь світ цінує. Чому в Польщі зберегли два високогірні райони, а у нас не можуть”, – обурюються горяни.

Також, специфіка Верховинщини в тому, що район знаходиться поміж двох перевалів. Тож, люди в наслідок повеней, залишаються відрізаними від інших районів. Кажуть, що червнева повінь вже це довела на практиці. Проблемою горяни називають й відсутність опорної лікарні в районі.

“Наш район прикордонний, але у нас нема доріг. Коли у нас була стихія, ми були відрізані від Косівського і Надвірнянського районів. У нас більше тисячі кілометрів комунальних доріг, які нема за які кошти ремонтувати. Ми з Верховини до Києва можемо швидше доїхати, ніж з села Стовпні до Косова і це правда. Ми просимо врахувати нашу специфіку, автентику, які збережені століттями. Це багатство нашої культури. Просимо почути нас і зберегти наш район”, – підкреслив голова Верховинської РДА Іван Шкіндюк.

ВІДЕО наживо:

Нагадаємо, в Україні готуються змінити адміністративний територіальний устрій.

За проєктом нового адмінтерустрою на Прикарпатті передбачено п’ять районів, серед який немає Верховинського. він за планом має стати частиною Косівського району.

 

 Читайте також:

З трембітами і троїстими музиками: гуцули протестують в Києві проти ліквідації Верховинського району (відео)

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!