Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.

«Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев’ять фрагментів у книзі «Справа Василя Стуса». Суд задовольнив позов частково. Тобто, три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди».

Ця новина спровокувала масове обурення в українців, які почали розкуповувати книгу, пишуть Версії.

Так, за декілька годин видавництво заявило про продаж усіх примірників та підготовку до її перевидання. Таке явище в поведінковій економіці називається  «Ефект Стрейзанд». Про нього розповів відомий франківський економіст зі світовим ім’ям Роман Шеремета:

Ще раз переконався, що Медведчук нічого не тямить в поведінковій економіці. Ще вчора мало хто знав про книгу «Справа Василя Стуса». А сьогодні соціальні мережі розриває від цієї інформації. Тепер кожен другий українець захоче прочитати цю книгу. Не думаю, що на такий результат розраховував Медведчук. А все дуже просто. В поведінковій економіці ми це називаємо «Ефект Стрейзанд» – соціальне явище, яке виникає, коли спроба приховати, видалити або цензурувати інформацію веде до подальшого розповсюдження цієї інформації, часто через Інтернет.

Суддя заборонив книгу, яка критикує Медведчука. Тепер вона точно буде бестселером. В даному випадку, українські патріоти повинні подякувати судді за популяризацію книги. А Медведчуку потрібно назад до школи – вчитися.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!