5 листопада президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Віталія Федоріва з посади голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Перед цим на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який був попередником Федоріва на посаді глави Івано-Франківської ОДА, заявив, що в Україні немає касти недоторканних і якщо чиновник демонструє неякісну неефективну роботу або десь недотягує, то будуть кадрові зміни.

До слова, Віталій Федорів саме перебував на лікарняному – 2 листопада очільник Прикарпаття повідомив, що захворів на COVID-19. Він зазначив, що лікується вдома під постійним контролем сімейного лікаря, пишуть Версії.+

Кадрові зміни в Івано-Франківській ОДА детально обговорили в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Позиція Галичини”. Традиційно перед ефіром було проведено опитування. На запитання “Що на вашу думку є головною причиною звільнення Віталія Федоріва з посади голови Івано-Франківської ОДА” більшість експертів та глядачів обрали варіант “результати виборів”.

“Наклалось багато факторів, але результати виборів – це був один з вирішальних впливів при прийнятті рішення про зміну голови ОДА. Голови адміністрацій мають забезпечувати перемогу певних партій, які їх все-таки поставили. Але є деяке роздвоєння між повноваженнями голів адміністрацій, передбачених законодавством, і тими завданнями, які їм спускали зверху”, – відмітив на ток-шоу Максим Лисюк, голова Івано-Франківської обласної організації «Комітет виборців України».

Через брак часу на ефірі не всі питання були озвучені. Тому деякі експерти оприлюднили свої питання у фейсбуці. Зокрема гість програми, журналіст Микола Грабовецький, адресував своє питання Олені Вінтоняк, представниці “Слуги народу” на ток-шоу.

“Не треба бути аналітиком, щоб зрозуміти, чому посадовця усувають через десять днів після виборів, які програні. Але чи міг Федорів вплинути на результат? Політологи звикли традиційно говорити, що місцеві вибори – це вибори ґазди, господарника. А втім, ці вибори показали, що загальнонаціональна повістка дня перенеслась і на місцеві електоральні вподобання: негатив на центральну владу передався місцевим кандидатам Слуг. Це – очевидно”, – відмічає Грабовецький у своєму дописі.

Відтак, журналіст оприлюднив свої питання.

“Чи міг Федорів вплинути на загальнонаціональну політичну поразку команди Зе та дати результат по області? Питання риторичне, чи не так?

Чи міг він вплинути на ситуацію, не очолюючи штаб команди Зе в області, не будучи першим номером в облраду(ці функції взяли зовсім інші люди)? Про що це говорить – очевидно – про пошук “цапа-відбувайла”, яким став – голова ОДА Віталій Федорів.

Виникає запитання: а чи є перспектива і чим може закінчитись така кадрова політика в партії Слуга Народу?

Яку мотивацію після цього матимуть нові претенденти на посади від Слуги, якщо в політсилі сповідуються принципи на зразок «пошуку крайніх», як це відбулось з головою Франківської ОДА…?”, – йдеться в дописі.

Втім, поки що ці питання залишились без відповіді.

А 11 листопада під час програми “Гість студії” в ефірі “3 студії” міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що у свої заступники планує взяти колишнього голову Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва.

“Звільнили голову адміністрації. Він погодився піти до мене заступником по об’єднанні територіальних громад. Такий напрямок є важливий. Приєдналося 18 сіл, із ними треба співпрацювати”, – каже мер.

Довідково:

Віталій Федорів народився 1977 року в селі Братківці Тисменицького району Івано-Франківської області.

У 2000-му закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу за спеціальністю «Економіка підприємства», (інженер-економіст), у 2004 році – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за спеціальністю «Державна служба» (магістр державної служби).

З 2001 року працював у структурах Івано-Франківської обласної державної адміністрації, а також заступником начальника Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області.

З листопада 2018 року був заступником голови, а з лютого 2020-го – тимчасово виконував обов’язки голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!