Підготовка шкіл до нового навчального року постає не так гостро у місті, як у районі. За парти шкіл Калуського району у неділю сяде майже 6 тис. учнів. Проте, і нині до освітян району виникає багато питань. Основні — від санепідеміологів.

Непристосованими до навчання визнали приміщення шкіл у Боднарові, Мостищах, Завої, Луці, Довжці, повідомляють “Вікна”.

— Критичні проблеми — із харчоблоком у Голинській школі. Там — відсутній холодильник і недостатня потужність водонагрівача. Крім того, у Верхнянській школі також недостатньо потужний бойлер, У Перевозецькій школі не підведена вода до роздільних цехів у харчоблоці. У Мостищі не працює водонагрівач і треба завершити ремонт у складських приміщеннях. Це — критичні зауваження. Крім того, водопровід у Домпотівській школі. Я працюю вже 23 роки. Щороку, відколи пам’ятаю, відтоді його ремонтують. І щороку там є пориви, — каже начальник Калуського районного управління Держсанепідслужби Оксана Ананєвич. — Водопостачання і каналізацію — обов’язково забезпечити. Необхідно забезпечити дітей нормальною питною водою. Невже треба так багато коштів, щоб забетонувати чи закрити кришкою криницю. По-друге, воду треба знезаражувати. І хлорні «патрони» — це вчорашній день.

— У Довжці один корпус відремонтувати коштом спонсорів. Інший — я, коли зайшов, то пригадав свою школу. Такою вона була, коли ще я навчався, — поділився враженнями голова Калуської районної ради Василь Дзундза.

— Держсанепідслужба видала нам припис про забезпечення водопостачання у Кудлатівській школі. Але там — 11 учнів. Працівники школи заготовлюють і постійно підігрівають воду.  А проводити інженерні мережі, витрачаючи при цьому великі кошти, просто недоцільно, — пояснила Наталія Савчук. — У Студінківській ЗОШ маємо придбати біотуалет. Хоча один біотуалет уже маємо, нам приписали придбати інший. Вартість одного біотуалету — від 1000 гривень. Є і по 2-3 тисячі. Але ми купуємо дешевці. Плюс — рідина, яка коштує 250 гривень, вичерпується за тиждень. І в Калуші її дуже важко знайти.