рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

65 років створює кептарі: секрети майстерності Олени Марусяк з Івано-Франківщини (відео)

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Олена Марусяк із села Замагора Верховинського району на Івано-Франківщині вже 65 років створює традиційні гуцульські кептарі. Жінка займається цим ремеслом з дитинства, шиє майже щодня, а подекуди й вночі.

Без кептарів, як пояснює майстриня, на Гуцульщині не обходиться жодне весілля чи велике свято. Про секрети своєї майстерності та значення кептарів для гуцульської культури Олена Марусяк розповіла в ексклюзивному інтерв’ю.

Олена Марусяк, майстриня з села Замагора Верховинського району Івано-Франківської області, вже 65 років створює традиційні гуцульські кептарі. Жінка розповіла про свій шлях у ремеслі, секрети майстерності та значення кептарів для гуцульської культури, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Перший кептар Олена пошила ще в четвертому класі.

“Моя бабуся шила і тато, але я не вчилася в них. Я сама собі самоук”, – розповідає майстриня. – “Відтягнула з бабиного кептаря передок і на ляльку зробила кожух. Заношу в хату і бабі показую, що я це зробила. Дістала тоді від баби, бита була. Довелося шити кожух, а передка немає”.

На створення одного кептаря в Олени Марусяк йде два місяці кропіткої праці.

“Коли я вишиваю, бачу гори, смереки, сніг — це все видно. Кептарі — наша Гуцульщина, лише в нас їх виробляють”, – ділиться враженнями майстриня.

Кептарі – не просто елемент традиційного гуцульського вбрання, а справжній символ Карпатського краю. “Без кептаря на Гуцульщині не вийдеш заміж, без цього не годно”, – пояснює Олена. Ці вироби супроводжують гуцулів у найважливіші моменти життя: хрестини, весілля, великі свята.

Цікаво, що кептарі не потребують особливого догляду і можуть зберігатися століттями.

“Кептарям — сотні років. Може таке бути, що бабка померла, а кептар ще є. Ніщо йому не шкодить”, – зазначає Олена Марусяк.

Майстриня з Івано-Франківщини зберігає та передає унікальні традиції свого краю, вкладаючи в кожен кептар частинку своєї душі та любові до Гуцульщини. Її історія – це приклад відданості ремеслу та збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ