24 березня цього року він дев’яносто четвертий раз піднявся на Говерлу, де й відмітив свій 71-й День народження, пишуть Версії з посиланням на Галицький кореспондент.

Вперше Василь Кричун піднявся на Говерлу ще в 1959 році. І з того часу влітку і взимку любить підніматися на цю вершину. В цю пору на підході до гори та й на самій горі ще повністю зима, снігопади, мороз, ожеледиця, сильні вітри, туман, можливий схід снігових лавин. Приходиться застосовувати альпіністське спорядження. На дуже крутих схилах навішувати мотузки, застерігатися від обмороження, сонячних опіків. Але така погода ще жодного разу за останні роки не зупинила любителів зимового сходження.

Правда цьогоріч погода частково сприяла ентузіастам – до обіду було сонячно. Але з’явилася свіжа перешкода: напередодні випало більше метра снігу, який ще не встиг спресуватися і замерзнути, тому учасники сходження провалювалися в ньому аж до «дна» і спресований ногами свіжий сніг разом з туристом сковзав вниз по схилу («два кроки вперед, крок назад»). Тут дуже в пригоді ставали кішки, льодоруби та альпіністські лижні палки.

У зв’язку з останніми снігопадами, транспортом не можна було доїхати до турбази Заросляк, звідки безпосередньо починалося сходження. Тобто любителем зимового сходження прийшлось ще пішки долати близько 8-9 кілометрів до і після сходження. На самій Говерлі, де снігу було близько 4-х метрів, учасники провели мітинг, встановили Державний прапор України та виконали Державний Гімн України.

Загорілі, веселі, щасливі, учасники транспортом вже під вечір добралися до Ворохти. І кожний із туристів був впевнений, що скоро знову зустрінеться з своїми друзями на найвищій вершині України.