Свято встановлене “На підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України”. З нагоди цього свята “Дзеркало медіа” підготувало матеріал про коломийських молодіжних активістів, лідерів та громадських діячів, які безкорисно, натхненно і наполегливо розвивають наше місто, реалізовують безліч молодіжних ініціатив.

Якщо ви їх ще не знаєте – знайомтеся! Це не просто молоді люди, не просто пересічні громадяни, це – цвіт нашої нації. І вони не чекають подяки за свої справи, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало медіа.

Вони просто працюють “за ідею”, часто вкладаючи свій час, кошти, сили, а енергії у них хоч відбирай. Це нове покоління, яке змінює світ довкола себе тільки на краще.

Назар ТОДОРІВ, 25 років, директор благодійної організації “Благодійний фонд “Коник хелп”.

Назар створив свою організацію у 2016 році. Причиною цього стала важка хвороба його товариша Андрія Коника. Хворому необхідна була пересадка кісткового мозку. Всі друзі, знайомі і рідні боролися за життя хлопця, серед них був і Назар. Саме він об’єднав всіх навколо цієї проблеми і створив фонд “Коник хелп”. На жаль, життя Андрія Коника не вдалося врятувати. Але організація, названа на його честь, продовжила існування й активно діє по сьогоднішній день. Керівник фонду разом з командою реалізовує в місті та й далеко за його межами безліч благодійних проектів. В основному діяльність спрямована на допомогу онкохворим та дітям-сиротам. Бути волонтером цієї організації вже стало престижним серед молоді. Назар активно долучається до різноманітних заходів, організовує благодійні проекти, акції та аукціони, бере участь у всеукраїнських та міжнародних проектах, виграє молодіжні гранти. Зараз працює над створенням осередків фонду в інших містах України.

 

Святослав ГРАБАР, 18 років, голова Молодіжної ради міста Коломиї

Цей юнак є студентом Коломийського економіко-правового коледжу. У вересні 2017 року був обраним головою Молодіжної ради Коломиї, яка є дорадчим органом відділу молоді та спорту міської ради. Хлопець є організатором студентських та молодіжних загальноміських заходів, таких як інтелектуальні ігри, Кубок гумору, СтудМіс Коломиї, благодійні акції та інші. Тісно співпрацює з головами органів студентського самоврядування.

 

Марія АКУЛЕНКО, 30 років, організатор конкурсу краси “Княгиня Покуття”, керівник комедійного колективу “Західний Гай”

Марія працює контент-менеджером у “Дзеркало медіа”. Ще зі студентських років брала участь у КВН. У 2012 році створила команду “Західний Гай”. Дівчина є головним організатором конкурсу краси “Княгиня Покуття”. Цьогорічний конкурс буде ювілейним – 5-им. Відбудеться він 14 вересня. Марічка також є режисером та хореографом-постановником конкурсу “СтудМіс Коломиї”. Також вона долучається до різних ініціатив у місті, допомагає у проведенні заходів та фестивалів. Часто є ведучою концертів. Разом зі своїм комедійним колективом виступає на благодійних заходах.

 

Михайло ВОВК, 28 років, голова ГО “Коломийський автоклуб”, генеральний директор компанії Vovk creative group

Михайло заснував “Коломийський автоклуб” у 2012 році. Разом зі своїми однодумцями одразу ж почав проводити “нічні хованки” та автоквести. Цього ж року вперше організував фестиваль Drive for life fest. Хлопець є співзасновником “Лікарняної каси Прикарпаття”. Також Михайло не залишався осторонь, коли розпочалась війна на Сході України, тому й став заступником керівника штабу “Коломия-Центр”. Досвід, який здобув молодий активіст, організовуючи фестиваль всеукраїнського рівня, часто стає в нагоді. Тому за підтримки Михайла відбуваються й інші заходи у місті, а саме “АртВізія”, фестиваль “Колорит”, відзначення Дня молоді тощо.

 

Максим ВЕРДАШ, 19 років, голова ГО “Екогвалт”

Максим – студент 2 курсу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, здобуває спеціальність програміста. Громадський активіст дуже переймається проблемами екології. Під його керівництвом ініціативна група “Екогвалту” розпочала свою діяльність ще у грудні 2016 року. Офіційно зареєстрували громадську організацію у лютому 2018 року. Організація працює за двома основними напрямками: просвітницька робота з сортування сміття і налагодження сервісу вивозу сортованих відходів. У рамках навчальної програми “Франківська майстерня ініціатив” організація Максима випустила посібник із сортування відходів. Хоч хлопець і навчається в іншому місті, прагне розвивати рідну Коломию і реалізовує себе, як громадський діяч, саме тут.  А в Чернівцях його часто запрошують в якості спікера на різні лекції і тренінги.

 

Роман КУТЕЙНІКОВ, 30 років, автор та актор комедійного колективу “Дикі гуцули”

Роман називає себе “вічним студентом”, адже створювати відпочинок, розваги і свята – приносить йому найбільше задоволення. Хлопець є ініціатором проведення Кубку Гумору в Коломиї серед молодіжних команд. У студентському сквері організовує вечірки для молоді. Також він не є байдужим до волонтерської діяльності, тому й активно допомагав у ГО “Коломия-Центр”. Роман тісно співпрацює з Фондом пам’яті Андрія Федчука. Спільно з ними проводить різні спортивні змагання та молодіжні акції. Комедійний колектив “Дикі гуцули”часто виступає ведучим на міських заходах і благодійних концертах, організовує вечори гумору.

 

Михайло ДАНИЩУК, 23 роки, координатор громадської платформи Space Up

Михайло працює юристом у компанії best-run Consulting. І паралельно координує роботу платформи Space Up. За його ініціативи та сприяння відбувається багато заходів та навчальних програм, організованих платформою. А саме: “Фотошкола”, “Школа графічного дизайну”, “Дебатний клуб”, “Англійський розмовний клуб”, “Медіашкола”, серія зустрічей із успішними людьми та інше. Хлопець також координує роботу ГО «Коломийська асоціація підприємців». Михайло Данищук разом з командою Space Up бере активну участь в житті міста. Долучається до заходів і проектів, які реалізовує міська рада, є членом координаційної ради “Громадського бюджету”.

 

Олексій АНТОНЮК, 16 років, голова “Дебатного клубу м. Коломиї”

Олексій – учень Коломийської гімназії ім. М. Грушевського. Успішне навчання вдало поєднує з громадською діяльністю. Так він є заступником голови Молодіжної ради Коломиї. Незважаючи на свій юний вік, організував у нашому місті багато проектів, це – “Дебатний клуб”, “Фабрика успіху”, “Practice cactus seminar”. Олексій Антонюк – переможець програми від Geothe Institut “Міст до вищої освіти у Німеччині”, менеджер громадського проекту KolomiyaOnline, переможець обласного етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН (секція філософія), здобув 4 місце на всеукраїнському етапі змагань з першої домедичної допомоги “Я можу врятувати життя”, отримав титул “Найбільш активний і залучений делегат комітету ООН з прав жінок” у таборі модель ООН.

 

Оксана ВАНДИЧ, 30 років, голова Координаційної волонтерської ради міста Коломиї і Коломийського району, керівник Центру допомоги учасникам АТО Коломийської РДА

Свою активну волонтерську діяльність Оксана розпочала у січні 2015 року. Спочатку це були збір та передача допомоги учасникам АТО на Схід. Згодом все перейшло у значно більший формат. Зараз волонтерка займається допомогою пораненим, працює з оформленням документів. Організувала 22 похорони загиблим учасникам АТО з Коломиї та району. Тісно співпрацює з Коломийським госпіталем, доклала чимало зусиль, щоб він був створений та існував.

Інна ЯКУБ’ЯК