Через непомірно високу орендну плату за полонини селяни змушені закривати ремесло або просто не платять. Та згодом, їх переслідує податкова та прокуратура, пишуть Версії з посиланням на Факти.

Так, в родини Гаджуків з Замагори через суд намагаються забрати землю посилаючись на борги за оренду землі, плату за яку три роки тому підвищи, а недавно знову знизили.

І хоча договір з селянами ніхто не змінював, податкова нарахувала значний борг. Через такі нарахування податкової, які селяни називають незаконними, кілька господарств вже припинили роботу.

Районні чиновники допомогти горянам не можуть. Кажуть, що розподіл карпатського високогір’я нині в компетенції Держкомзему.

Роздано багато. Близько 70 долин. Зараз стоїть питання в тому, що пасовища роздані і наші люди фактично не мають можливості там пасти, долини не використовуються за призначенням. Вони просто пустують і заростають, – каже голова Верховинської ради Іван Шкіндюк.

Відтак, у Верховинському районі 130 долин, а по призначенню використовують не більше 20.

Знамениті гуцульські сири – це один з небагатьох автентичних гуцульських промислів, який може бути родзинкою регіону: приносити дохід місцевим і залучати туристів, може просто зникнути.