Результат пошуку зображень за запитом коронавірус

В мережі застерігають про неправдиву інформацію, яка масово поширюється у месенджерах, схиляючи українців до необдуманих вчинків. Зокрема, блокувати траси та  телефонувати на гарячу лінію, аби начебто було враховано їхній голос проти розміщення вивезених із Уханя людей на території санаторію, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.

Аферисти розганяють паніку через можливе розміщення в санаторії «Медобори» на Тернопільщині, за 100 кілометрів від Прикарпаття, евакуйованих людей із Китаю

Так на сторінці спільноти в мережі Фейсбук «По той бік новин» з метою розкриття чергового фейку опубліковано наступний вичерпний допис:

Отож, чому інформації, яку розсилають у месенджерах, вірити не можна? Давайте спробуємо відповісти на кілька питань:

  1. Хто автор? Невідомо.
  2. Яке джерело інформації? Невідомо.
  3. Звідки вона виникла? Невідомо.
  4. Коли вона виникла? Невідомо. Але зазначимо: виникла на емоційному фоні.
  5. Де ще можна перевірити інформацію? Ніде. На жодному з сайтів урядових структур немає цієї гарячої лінії. Взагалі. На сайті Міністерства охорони здоров’я немає. На сайті Кабміну немає. На сайті Ради безпеки немає. Ми під шумок ще з десяток сайтів пронишпорили – авось. Але нічого немає.
  6. Висновок – вірити не можна.

Перейдемо до самого повідомлення, яке поширюють в чатах:

  1. Хто зафіксує ваш голос? Куди ви дзвоните? Невідомо.
  2. Гаряча лінія якої структури? Невідомо.

Немає жодної інформації, лише паніка і гра на емоціях. Там, де є емоції, завжди людьми легко зманіпулювати.

В кращому разі – так виглядають недолугі жарти. В гіршому – шахрайські схеми. Адже номер робочий і коли телефонуєш, то автовідповідач говорить: ваш голос враховано.

Хочете знати, куди враховано ваш голос? В передачу, яку веде Геннадій Балашов, випуск був про комуналку і у студії проводили опитування: “чи є у вас борги за комунальні платежі”, якщо немає, то телефонуйте за номером 0800500422 (пруф – у телеграмі https://t.me/balashov510/818)

Принагідно нагадаємо, що жодне із опитувань у студії не є репрезентативним і це всього лиш маркетинговий хід для залучення аудиторії. Молодець. Залучили. Запитайте у тих, хто телефонує за номером, чи підтримують вони Балашова і його діяльність.

Ймовірніше за все, до поширення цієї інформації Балашов і його компанія не має відношення.

Це така собі перевірка (кимось), наскільки українці ведуться на фейки і як легко н(а)ими маніпулювати.

Якщо інформація не має джерела, їй вірити не можна. Наші емоції і довірливість використовують проти нас. Давайте керуватися критичним мисленням, – йдеться у дописі

Зауважимо, у селищі міського типу Микулинці, що на Тернопільщині, люди протестують проти ймовірного розміщення у місцевому санаторії «Медобори» людей, евакуйованих з Китаю. Протести тривають вже третій день, хоча місцева влада запевняє, що до них нікого не привезуть.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!