Також дезінфікуються усі транспортні засоби, що виїжджають із населеного пункту, пишуть Версії з посиланням на “Курс”.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський розповів, що у четвер ввечері до ветеринара звернулася власниця приватного фермерського господарства з села Волосів Надвірнянського району, у якої захворіли свині.

До приїзду спеціаліста господарі дорізали 8 свиней. Експерт відібрав матеріал для експертизи та залишився у селі, щоб власники не збували м’ясо загиблих тварин. Протягом двох днів у господарстві загинули ще 37 тварин.

У неділю ввечері Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи підтвердив захворювання свиней на африканську чуму.

Роман Гурський зазначив, що у загиблих свиней також виявили отруєння фосфідом цинку.

Сьогодні усі туші свиней були спалені.

Державною Надзвичайною протиепізоотичною комісією при Надвірнянській РДА встановлено межі епізоотичного осередку – село Волосів Надвірнянского району. До зони захисту віднесено села Цуцилів і Кам’янка, а завтра на засіданні обласної комісії буде встановлено межі – зони нагляду.

Спеціалістами обстежано усі господарства у селі, хворих тварин більше не виявили, але задля профілактики завтра з господарств села почнуть вилучати свиней. Їх власникам компенсовуватимуть усі витрати.

За словами Романа Гурського, станом на 1 січня 2016 року у селі утримували 142 свині.