Верховна рада – які закони ухвалили 15-18 жовтня » Слово і Діло

Предметом моніторингу є їхня активність на пленарних засіданнях, в профільних комітетах, участь в голосуваннях, законотворча активність, виступи на засіданнях і використання інструменту депутатського запиту. У даній публікації описані дані за період перших 9 місяців роботи парламенту поточного скликання, тоді як з попередніми матеріалами можна ознайомитись за посиланнями: перший, другий, третій, четвертий.

За підсумками 9 місяців роботи Верховної Ради поточного скликання, з вересня 2019 по 22 травня 2020 року, народні депутати-мажоритарники Івано-Франківщини 155 разів були авторами законотворчих ініціатив, з яких 134 рази – були ініціаторами законопроєктів і 21 раз – ініціаторами проєктів Постанов. У процесі законотворчої діяльності віддавали перевагу колективній роботі, 126 разів виступивши співавторами колективних законотворчих ініціатив, тоді як 29 ініціатив були зареєстровані індивідуально. З усіх поданих законотворчих ініціатив, на даний момент отримали підтримку і набули чинності 4 законопроєкти і 3 проєкти Постанов.

Внесення поправок до законопроєктів – невід’ємна частина законотворчої діяльності депутата. Так, прикарпатські мажоритарники подали 526 поправок до законопроєктів, з яких 15% було враховано, 3,4% враховано частково, 1,5% враховано редакційно, а 0,38% поправок наразі не мають висновків. Майже 80% всіх поправок народних депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини було відхилено.

За перші 9 місяців роботи прикарпатські депутати 121 раз звертались із депутатськими запитами до органів влади, які в основному адресувалися Кабінету Міністрів України (58 депутатських запитів) і керівникам міністерств та відомств України (56 депутатських запитів). Жодного запиту не було адресовано Президенту України, Генеральному прокурору України і місцевим органам влади.

Під час пленарних засідань Верховної Ради України, мажоритарники з Івано-Франківщини реєструвались на виступи 65 разів, але за даними стенограм засідань правом на виступ скористалися 61 раз. Найчастіше правом виступу скористались Оксана Савчук та Ігор Фріс.

Участь у засіданнях парламенту, роботі комітетів та голосуванні

Протягом майже 9 місяців роботи Верховної Ради IX скликання було проведено 94 пленарних засідання. За даними електронної реєстрації, Володимир Тимофійчук не пропустив жодного засідання Верховної ради України. На 95% засідань був присутній Зіновій Андрійович, а Олександр Матусевич на 94% засідань Верховної Ради. Решта народних депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини відвідали не менше 80% засідань, а саме: Оксана Савчук – 87%, Ігор Фріс – 85%, Андрій Іванчук – 84%, а Едуард Прощук – 83%.

Дані електронної реєстрації не дають змогу об’єктивно оцінити активність депутатів під час голосування, тому варто врахувати показник так званого активного голосування – сума усіх голосувань депутата «за», «проти» і «утримався» за питання порядку денного. Всього за період з вересня 2019 по травень 2020 відбулось 3945 голосувань. Найвищий показник активного голосування у Володимира Тимофійчука – 96%. Показник більше ніж 80% участі у голосуваннях у Зіновія Андрійовича (87%) та Олександра Матусевича (82%). У Ігоря Фріса показник участі у голосуваннях становить 76%, у Оксани Савчук – 73%, а Едуарда Прощука – 65%. Найнижчий показник участі у голосуваннях серед прикарпатських мажоритарників в Андрія Іванчука, який пропустивши більше половини голосувань в парламенті, його показник участі у голосуваннях становить 46%.

Попри обов’язок брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради, народні депутати зобов’язані також брати участь у роботі парламентських профільних комітетів. Згідно з даними протоколів засідань комітетів, депутати–мажоритарники Івано-Франківщини відвідали більше 80% засідань комітетів. Найвищі показники відвідування у Володимира Тимофійчука (94%) та Зіновія Андрійовича (93%). Олександр Матусевич відвідав 88% засідань комітету, а Оксана Савчук – 87%. В Едуарда Прощука, показник відвідування засідань комітету становить 83%, тоді як в Ігоря Фріса – 80%. Андрій Іванчук від початку роботи у парламенті IX скликання не входив до складу жодного з комітетів Верховної Ради.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!