Результат пошуку зображень за запитом "Руслан Марцінків"

На наші запитання відповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

– Як змінилася АМУ за чверть століття?

– Асоціації міст України майже ровесниця незалежності нашої країни та має схожі риси розвитку з нею. Постійна робота членів Асоціації дала змогу сьогодні об’єднати 559 місцевих рад у велику спільну родину, створити 25 регіональних відділень. Асоціація допомагає містам та підтримує створення сприятливого середовища для проведення таких необхідних реформ. Про це пишуть Версії з посиланням на сайт АМУ.

– Назвіть три головні риси АМУ.

– Асоціація – це постійний захист інтересів територіальних громад в центральних та регіональних органах державної влади, систематичне проведення циклів навчання від АМУ, а також налагоджування відносин між українськими містами та їх європейськими партнерами, можливість обміну досвідом, що відіграє важливу роль у розвитку територіальних громад.

– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?

– Після початку децентралізаційних процесів в Україні у влади на місцях з’явилося не лише більше повноважень, а й більше обов’язків. Завдяки АМУ ми маємо повні та вичерпні консультації з тих чи інших важливих питань місцевого самоврядування. Місто має доступ до постійного навчання та можливість обміну досвідом з іншими містами. Має повну підтримку на шляху побудови громадянського суспільства. Адже все починається з малого. Й щоб побудувати сильне громадянське суспільство в Україні, потрібно починати з кожного міста, селища чи села.

– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?

– Звичайно, адже Асоціація постійно допомагає містам України рухатися до свого європейського майбутнього.

– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?

– Не зупинятися на досягнутому, продовжувати роботу. Адже в час, коли в державі розпочалася реформа децентралізації, яка спричинила незворотні зміни в нашій країні, містам потрібна надійна підтримка для досягнення спільної мети.