Grabovetsky.jpgПрофесор Грабовецький прожив рівно дев’ядесять літ і можна припустити, що 80 з них він досліджував історію нашого краю та свого знаменитого земляка Олекси Довбуша. Будучи викладачем історії, В.Грабовецький публікував статті, брошури про легендарного ватажка опришків. Пишуть Версії з посиланням на Острів Галичина.

Одного літа він пішов у далекі гори на верховини, аби стрітися з старшими людьми, які могли б йому оповісти якісь давні історії про Довбуша.

На одній з полонинин майбутній професор знайшов старого пастуха, що пас вівці. Розповівши йому про свою мету, В.Грабовецький був заскочений відповіддю гуцула.

– Я маю для тебе Біблію про Довбуша – сказав пастух. – Як хочех її дістати, то ходи зо мнов і я тобі її подарую.

Більшої радості дослідник не міг собі уявити. Дорогою до колиби, де спав пастух, професор перебирав в голові всі можливі варіанти цієї унікальної книги про Довбуша. А оскільки до колиби треба було йти з годину, Грабовецький представив собі в уяві старовинний фоліант чи якісь давні рукописи про ватажка.

“Коли ми прийшли до колиби, – розповідав професор, – я присів на лавку, а старий пастух пішов до свого ліжка, де з поміж копиці коців витягнув потерту, зачитану книжку без твердої обкладинки і подав мені”.

– О це тобі Біблія про Довбуша. На маєш, читай! – наказав гуцул, даруючи “Біблію”.

Коли професор дістав у руки цю книжку, на ній зберіглася титульна сторінка, і він прочитав:

 

ОЛЕКСА ДОВБУШ
Видавництво “КАРПАТИ”, Львів
Автор… ВОЛОДИМИР  ГРАБОВЕЦЬКИЙ

 

 

Думаю, ця історія є найкращим свідченням про нашого професора та дослідника Володимира Грабовецького.

Він НАПИСАВ БІБЛІЮ про ДОВБУША.

Світла йому пам’ять та подяка від усіх краян !