Минулого року наколядовані 11 тис грн передали на потреби Яблунівської школи-інтернату. Цього ж разу планують напов­нити стипендійний фонд для навчальних програм «Дрібноти», пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Сценарій вертепу вже другий рік готує музикант Людмила Лінник. Її старший син Данило Савка грає на клавішних, а один із молодших є ангелом у вертепі.

«Цього року усі учасники вертепу будуть ангелами, – розповідає Людмила Лінник. – Минулоріч були традиційні вертепні персонажі, але спеціально під дітей ми писали інший текст – намагалися, щоб було цікаво й дотепно. Нинішня ідея з вертепом янголів виникла спонтанно: навіть не знаю, хто озвучив її першим. Ми пояснили дітям, що суть вертепу – у благодійності та чому саме вони – ангели. Ця ідея їм дуже зайшла».

На першому занятті дітям розповіли, що ангели – не лише охоронці: будь-яка людина може бути ангелом, якщо робить добро. Тож кожна дитина намалювала свого ангела і відповідно до обраних ролей їм створять костюми. Ангели у вертепі вийшли різні. Діти хотіли бути ангелами світла, добра, води чи музики.

«Є п’ять ангелів веселки і кілька ангелів-охоронців. Інші – зовсім несподівані, як от, янгол футболу. Вийшло цікаво», – говорить Людмила Лінник.

10-річна Настя обрала собі роль ангела-охоронця, який є у кожної людини і дитини. Каже, у «Доброму таборі» їй найбільше подобається вчити та співати колядки. А от Данило минулого року у вертепі був головним героєм – мрійником, а цьогоріч вирішив бути ангелом вогню: «Він ніби й не дитячий вже, але й не дорослий. Прикольний такий».

На кожному занятті діти співали – для вертепу вони готують сім колядок. Бо ще одна фішка вертепу – традиційні й сучасні колядки.

«З широкого вжитку ми співаємо «Бог предвічний» і «Джінгл белз» українською мовою – це швидше різдвяно-новорічна пісня, але вона дуже подобається дітям, – розповідає Людмила Лінник. – Це єдина пісня, яку ми повторили з минулорічного вертепу. Всі решта – нові, переважно авторські колядки, які мало хто знає».

Колядки – це одна з причин, чому засновниця «Дрібноти» Наталя Найда розпочала «Добрий табір» три роки тому. Каже, колядники, які співають один куп­лет «Нова радість стала» та очікують за це грошей – це не зовсім про Різдво.

«Я колись ходила до клубу «Ровесник» поряд з нашим будинком. Там кожного року збиралися діти, розбирали ролі, вчили слова і два дні ми ходили закладами міста, виступали, а наколядовані гроші витрачали влітку на спільну з клубом поїздку на море, – розповідає Наталя. – У той час для нас це була чудова нагода заробити собі на відпочинок. Друга річ – це сучасні колядники. Мене дуже дратували «колядники» в чорних курточках з трьома словами. Тоді я подумала, що «Дрібнота» – це якраз такий проект, який має вчити робити все по-іншому – якісно і з душею. Тому вирішили зібрати дітей, писати нові сучасні сценарії, а наколядовані гроші віддавати на добрі справи. І як виявилось, нашому місту дуже зайшла така ініціатива».

А на останньому занятті для дітей влаштують вечорниці з розмальовуванням пряників. Також планують говорити про різдвяні традиції у сім’ях, щоб вони розуміли цінність цих традицій, величання народження Христа і заради чого їх потрібно берегти.

Цього року після запуску реєстрації на вертеп за кілька годин набрали 40 дітей. Тож довелося запускати дві групи. Завдяки фінансуванню від Urban Space 100 вдалося покрити витрати на виготовлення костюмів для дітей, роботу двох педагогів, транспорт для перевезення між локаціями для колядування.

«Хотілося це зробити в першу чергу для власних дітей і воно виявилося затребуваним – ми несподівано набрали аж дві групи. І якщо до нас другий і третій рік поспіль із задоволенням приєднуються ті ж самі діти, це хороший показник. Думаю, для них важливо, що це робить саме «Дрібнота», – каже Людмила Лінник.

10 і 11 січня групи кожна у свій день підуть колядувати в дружні установи. В декотрих вертеп від «Дрібноти» вже був минулого року і вони знову чекають на колядників, а до декого завітають вперше.

Завершиться табір 12 січня – 40 дітей вперше виступлять разом на Промприладі – буде такий собі різдвяний флешмоб. А продов­житься усе пенсійною колядою «Привіт, Ісус» Яреми Стецика, яка опісля рушить містом. Запрошують всіх охочих – приходьте!